Foto Galeri WebTV

18 Eylül 2019 Çarşamba  10:28
HAYVAN PAZARI, 1 NİSAN’DA AÇACAĞIZ
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, projelerle ilgili yaptığı açıklamada, geride kalan 5,5 ayda projelerin bürokratik altyapı, kaynak, tahsis ve izin konularını çözmeye çalıştıklarını ifade etti.
 Paylaş
QR Kodu
 

 

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, projelerle ilgili yaptığı açıklamada, geride kalan 5,5 ayda projelerin bürokratik altyapı, kaynak, tahsis ve izin konularını çözmeye çalıştıklarını ifade etti. İşlek, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bütün ilçelere ne gerekiyorsa yapacağını ifade etti. Siyasi ayrım yapmayacağını belirtti. Ancak kendisinin 1-1,5 yıla ihtiyacı olduğunu söyledi. Ben de bu söze istinaden alternatifleri aramaya başladık. Çünkü Büyükşehir desteğinin gelmeyeceği 10-11 milyonluk Seyir Park, 7-8 milyon liralık Kanal Korkuteli gibi projelerimiz var. Biz yine de, tahsisler ile ilgili görüşmelerimizi yaptık. Ama bu projelerimiz geriye kalınca, bu defa daha önce 2023'te yapacağımızı söylediğimiz Kapalı Hayvan pazarı projemizi 4 milyon liralık, borçlanma yetkisi ile öne aldık. İnşallah 1 Aralık'a kadar işe başlanacak. Hangi müteahhit alacaksa bu işi 1 Aralık'ta başlayıp, 1 Nisan'a kadar, 120 günlük süreçte tamamlayacak. Ege ve Akdeniz'in en iyi, en modern, kapalı hayvan pazarı projemizi 2023'ten 2019'a çektik. Aralık ayı içerisinde, inşallah Cumhur ittifakının yönetimindeki 12 ayın içerisinde, proje kitapçığımızdaki büyük bir yatırımı bitirmiş olacağız" dedi.

 

YATIRIM YAPACAK KİŞİLER VARSA KAPIMIZ AÇIK
Bu arada Seyirpark projesi ile ilgili olarak yap-işlet-devret modeliyle yatırımcılarına kapılarının açık olduğunu belirten İşlek, "Bizim projemize yatırım yapacak kişiler varsa kapımız açık. Biz bazı yatırımcılarla görüşmelerimizi yapıyoruz. Fizibilite çalışması yapanlar var. Seyir Parkı çok istiyorum. Çok sıkışırsam, en fazla 4-5 ay köylerden müsaade isteyeceğim. O 4-5 ayda köylerdeki bütün ekipmanları çekip, nasıl yapılıyormuş o devasa proje, 1-1,5 ayda 3 vardiya ile kendi imkanlarımızla, Belediye olarak yapmak için, elimden geleni yaparım. Ama bir yatırımcı olursa, daha kolay çözüme ulaşırız. Ama şunu da belirteyim, bu yaz olmazsa, önümüzdeki yaz, kesinlikle vatandaşımız seyirparkta çayını içecek, pikniğini yapacak" şeklinde konuştu.

 

DÜKKAN SAHİPLERİ 1’E 10 DEĞER ARTIŞI SAĞLAYACAK

Başkan İşlek, “Arasta ile ilgili çalışmamız yüzde 85 dolayında bitti. Teknik çalışmalarımız hemen hemen tamamladık. Dükkan sahipleri ile sunumumuzu 10-15 gün içerisinde yapacağız. Hangi proje oy çokluğuyla kabul edilirse, en iyi ihtimalle 2,5 yıl içerisinde, en kötü ihtimalle 4 yıl içerisinde, Arasta problemini çözmüş olacağız. Mükemmel bir meydanımız, mükemmel bir çarşımız olmuş olacak. Bu proje tüm dükkan sahiplerine, yaklaşık 1'e 10 değer artışı sağlayacak. Biz onları mağdur etmeden çözüm üreteceğiz” dedi.

 

KORKUTELİ’NE AVM YAPILMAYACAK


Eski köy garajı ile ilgili oradaki hak sahipleri ile bir toplantı yaptıklarını belirten Ömer İşlek, "Oybirliğiyle aldığımız kararla ayın 18'inde, toplantı. Şu an için düşünülen proje altı çift kat otopark olan, girişi dışarıya dönük olarak büyük dükkanlar, sadece üst tarafı ile ilgili olasılıklar var. Buradaki amacımız, kendi esnafımız, burada modern bir çarşı hayata geçirsin. Kapalı düğün salonu, üst katında bowling salonu, oyun merkezi, kafeterya olacak. Bir cazibe merkezi olacak. Dükkanlar ile ilvgili tasarruflar dükkan sahiplerinin olacak. İster kendi işletecek, isterse kiralayacak. Bizim için önemli olan atıl haldeki o yerin altına, devasa bir otopark yapılacak. İlçemizin otopark sorunu çözülecek. Kapalı düğün salonu, konferans salonu olacak. Cazibe merkezi olacak. Ama burası kesinlikle AVM olmayacak. 5 yıl boyunca burada, ben olduğum sürece AVM yapılmayacak" dedi.


 
 

 

 

 

Korkuteli MHP'den ''Barış Pınarı Harekatı'' Kapsam
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, parti binas...
14.10.2019 (0)
Dereköy’de Dere Islah Çalışması Başladı
İlçeye bağlı Dereköy mahallesinde dere ıslah çalışmaları başladı. Devlet Su İşle...
14.10.2019 (0)
Mantar Üretimine ‘Saman’ Darbesi
Beyaz altın adı verilen kültür mantarında Türkiye’nin ihtiyacının önemli bir kıs...
12.10.2019 (0)
Eğitim Bir-Sen, Okul Ziyaretinde
Eğitim-Bir-Sen ilçe Temsilcisi Sait Özçelik ve yönetim kurulu üyeleri, İlçedeki ...
12.10.2019 (0)
Ziraat Oda Başkanlarının Ankara Çıkarması
Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp başkanlığındaki İlçe oda başkanlarından o...
12.10.2019 (0)
Öğrencilerden Askere “Fetih Sureli” Destek
Barış Pınarı Harekatında Kahramanca Savaşan Mehmetçikleri İçin Şehit Yasin Naci ...
12.10.2019 (0)
Özel Çocuklardan Sancaktara’a Özel Ziyaret
Mesude Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı öğrenci...
12.10.2019 (0)
Saadet Partisi, Müftü Yazıcı Ve Büyükyıldız’ı Ziya
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve yönetim kurulu üyeleri,...
12.10.2019 (0)
Öğrencilerden Barış Pınarına Karografili Destek
Alaeddin İlkokulu ve ortaokulu öğrencileri, Barış Pınarı Harekatına destek için ...
12.10.2019 (0)
Yapılmışev, Barış Pınarı İle Zulüm Sona Erecek
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ı...
11.10.2019 (0)