Foto Galeri WebTV

09 Eylül 2019 Pazartesi  11:41
13 Hafız Daha Yetişti
Hafızlar Diyarında Hafızlar Kervanına 8’i Erkek, 5’i Kız toplam 13 Genç Daha Katıldı
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli Müftülüğü Merkez Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursundan 8 Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan da, 5 öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazandılar.

Korkuteli’ne 1962 yılında hizmete açılan Korkuteli Müftülüğü, Merkez yatılı Erkek Kuran Kursu, 57 yıldır hizmet veriyor. Korkuteli’nin geleceğini şekillendiren Kur’an kursu 55 yılda Binlerce öğrenci yetiştirmeyi başarmış. Korkuteli’nin gönlünde taht kuran Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, ülke genelinde en çok Kur’an’a hizmet eden talebe yetiştiren kurum unvanına sahip. Geçen uzun meşakkatli yıllara rağmen ayakta durmayı başarmış ve Kur’an bülbülleri yetiştirmeye ve din eğitimi vermeye devam eden bir kurum. Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu ve Dürdane Önal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursundan toplam 13 Hafız daha mezun oldu.

Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı ise;  İlçemiz Antalya ve yöresinde hafızlar diyarı olarak bilinmektedir. İlçemizde Merkez Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu ve Dürdane Önal Kız Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu’nda yetişen hafızlarla Korkuteli'nin daha nice seneler boyunca bu güzel özelliğinin devam ettireceğine şahit olduk. Her sene Erkek ve Kız Kurslarımızdan otuzu aşkın hafızlık belgesini alan öğrencinin olması Antalya’da en fazla hafız yetiştiren ilçe konumuna çıkarmakta.

Hafızlık belgelerini İlçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın elinden alan hafız öğrenciler, birçok istek ve arzularını bir kenara bırakıp Rabbimizden O’nun Kitabı Kur’an Kerim’i ezberlemek için dua ile yola çıktık. Sabırla Kur’an’ın her bir ayetini dimağlarımıza ilmek ilmek işledik hamdolsun. Rabbimiz sabrımızın ve gayretimizin sonunda Kelamının tamamını ezberleme bahtiyarlığını nasip etti. İnşallah hafız olarak kalmayı ve Kur’an’ın gösterdiği istikamette yürümeyi Rabbim cümlemize nasip etsin” temennisin de bulundular.  

İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, öğrencileri tebrik ederek hafızlık belgelerini vererek hediyelerle taltif etti.

Yazıcı, “Allah’a hamdolsun Korkutelili hayırseverlerimizin destekleriyle yürüttüğümüz Kur’an hizmeti her geçen gün ivme kazanarak hafızlar kervanına her yıl ellinin üzerinde hafız katmaya devam ediyoruz. Gerek erkek gerekse kız hafızlık kurslarımızda başarı oranı neredeyse % 100.  Hafızlığını tamamlayıp sınava giren neredeyse tüm öğrencilerimiz başarılı olmaktadır. Bu başarı hem müftülüğümüzü, hafızlık kurslarımızı, hocalarını ve öğrencilerimizin ailelerini onurlandırmaktadır. Genelde ise Korkuteli’nin manevi mimarları olarak şehrimizi onurlandırmaktadır. Bundan sonra bu evlatlarımız yaşayan Kur’an olarak içeriğini de hazmederek toplumda örnek insan olmaları, eğitimlerine devam ederek ülkemizin seçkin başarılı bireyleri olarak milletimize hizmet etmeleri gerekmektedir. Ben bir kez daha öğrencilerimizi hocalarını ve ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Merkez Yatılı Erkek Hafızlık Kursundan hıfzını tamamlayıp belge alan Süleyman Ülkü,  Mehmet Taşdemir, Muzaffer Bulut,  Yusuf Bulut, Rıdvan Kiraz Şaban Karadağ, Şefik Melat,  Vahdet Ergüler:

Dürdana Önal Hafızlık Kız Kur’an Kursunda hıfzını tamamlayıp belge alan; Havva Nur Çoşkun, Şeyda Dudu İnbil, Nefise Gencer, Gülsüm Kır, Nikaye Nur Boyacı toplam 13 öğrenci de Müftümüze emeği olan hocalarımıza ve hayırseverlere teşekkür ettiler.

 

 

 

 
 

 

 

 

Kaymakam Çimşit, Başkan İşlek Ve Müftü Yazıcı İnşa
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve İlç...
21.09.2019 (0)
İlköğretim Haftası Kutlanacak
2019-2020 eğitim öğretim yılı, Bugün Şehitlik anıtında düzenlenecek olan ilköğre...
18.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
Okullar Dualarla Açıldı
Vali Karaloğlu, “Kaliteli Nüfus, En Büyük Zenginliktir. Beşeri Sermayedir” ...
13.09.2019 (0)
Çocuklarımızı Teknoloji Bağımlılığından Uzak Tutma
Kepez Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı çocuklarımızı teknoloji bağımlılığınd...
12.09.2019 (0)
Korkuteli’nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
9 Bin Öğrenci İçin İlk Ders Zili Çaldı ...
10.09.2019 (0)
Okul Servislerine Jandarmadan Sıkı Denetim
İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik tim ekipleri, Okulların açılma...
10.09.2019 (0)
Ders Zili Çaldı
2019-2020 eğitim öğretim yılı Bugün başlıyor. Yaz tatilinin ardından yaklaşık il...
09.09.2019 (0)
13 Hafız Daha Yetişti
Hafızlar Diyarında Hafızlar Kervanına 8’i Erkek, 5’i Kız toplam 13 Genç Daha Kat...
09.09.2019 (0)