Foto Galeri WebTV

05 Eylül 2019 Perşembe  11:02
2019-2010 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği Topla
2019-2020 eğitim öğretim yılının huzur ve güven içinde geçirilebilmesi amacıyla Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit başkanlığında, Korkuteli Öğretmen evi toplantı salonunda okul güvenliği tedbirleri değer
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

2019-2020  Eğitim Öğretim yılı Okul Güvenliği Toplantısı Öğretmen evi Konferans salonunda ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit başkanlığında gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların güvenlik konuları başta olmak üzere, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konularının ele alındığı Okul Güvenliği toplantısına ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet yıldız, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Emniyet Müdürü Hakan Selen, okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ömer Çimşit, Okul güvenliğinin  altını çizerek, “Çocuklarımızın rahat huzurlu bir eğitim alması için hepimiz, öğrenci velileri, okul aile birlikleri, servis sorumluları ve bütün paydaşlar olarak birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Birinci hedefimiz güvenli eğitimdir. Güvenli eğitim yapabilmemiz için güvenli bir ortam lazım. Çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretim hayatına devam etmelerini sağlamak amacıyla okullarda güvenliklerin harfiyen uygulanması için gerekli tüm çalışmaların titizlikle yapılacağını söyledi.

Özellikle okullarda esrar ve uyuşturucu kullanan öğrencilerin tespiti, Okul çevresi güvenliği, İnternet kafe denetimi, açıkta sigara satışı, okullardaki güvenlik kameralarının hazır olması, okul çevresinde metruk binalar, pansiyonlarda yemek numunelerinin mutlaka alınması bizim ilk önceliğimiz olmalı.

Ayrıca Kaymakam Çimşit, Okullara servis ile öğrenci taşıma yapan servislerin takibinin yapılması, Öğrencilere kötü söz yerine disiplin kurulunun çalıştırılmasını talep etti. Ayrıca, okul servis denetimlerinin 9 Eylül itibariyle sıkı bir takip başlayacağı konusunda da uyarı yapıldı.

Toplantıda yapılan konuşmalarda, başta okul müdürleri olmak üzere tüm yetkili birimlere gerekli uyarılar yapıldı. Öğrencilerin her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutulabilmesi, servis ve kantin işletmeciliği gibi sağlık ve can güvenliği içeren hassas konularda okul yönetimlerinin tüm gayret ve dikkatleriyle çalışması gerektiği vurgulandı. Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar, okullardaki ihtiyaç, talep ve önlemler konusundaki görüşlerini iletirken, başta İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız olmak üzere tüm ilgili amirler gerekli notları alarak, çözümleri konusunda çalışmalar yapılacağı, gerekli önlemlerin alınacağı ve takipçisi olunacağını belirttiler.

 

 

 
 

 

 

 

Kaymakam Çimşit, Başkan İşlek Ve Müftü Yazıcı İnşa
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve İlç...
21.09.2019 (0)
İlköğretim Haftası Kutlanacak
2019-2020 eğitim öğretim yılı, Bugün Şehitlik anıtında düzenlenecek olan ilköğre...
18.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
Okullar Dualarla Açıldı
Vali Karaloğlu, “Kaliteli Nüfus, En Büyük Zenginliktir. Beşeri Sermayedir” ...
13.09.2019 (0)
Çocuklarımızı Teknoloji Bağımlılığından Uzak Tutma
Kepez Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı çocuklarımızı teknoloji bağımlılığınd...
12.09.2019 (0)
Korkuteli’nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
9 Bin Öğrenci İçin İlk Ders Zili Çaldı ...
10.09.2019 (0)
Okul Servislerine Jandarmadan Sıkı Denetim
İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik tim ekipleri, Okulların açılma...
10.09.2019 (0)
Ders Zili Çaldı
2019-2020 eğitim öğretim yılı Bugün başlıyor. Yaz tatilinin ardından yaklaşık il...
09.09.2019 (0)
13 Hafız Daha Yetişti
Hafızlar Diyarında Hafızlar Kervanına 8’i Erkek, 5’i Kız toplam 13 Genç Daha Kat...
09.09.2019 (0)