Foto Galeri WebTV

22 Ağustos 2019 Perşembe  09:54
Meteoroloji Bilgilendirdi
Meteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Korkuteli’ndeki tarım sektörüne verdiği hizmetleri anlatmak ve üreticiler ile birebir görüşmek üzere Korkuteli’nde toplantı yaptı.
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  tarım sektörüne verdiği hizmet ve ürünlerin tanıtım toplantısı Korkuteli’nde gerçekleştirdi.

Korkuteli Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Davut Öztürk, Tarım İlçe Müdürü Selda Sert, Ziraat Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, Sulama Birliği Başkanı Semra Torun, Hasan Pırıltı, Mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

Toplantıda, Meteoroloji Bölge müdürlüğünün, Korkuteli’nde tarım sektörüne verdiği hizmet ve ürünlerin yer aldı tanıtımı izletildi.

Daha sonra Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Davut Öztürk, birçok sektöre hizmet veren meteorolojinin özellikle Antalya’daki tarım sektörü için önemine dikkat çekerek bu toplantıların amacı hakkında kısa bir giriş yaparak, toplantıları ile kendimizi bir nevi sınava tabi tuttuğumuzu belirtti. Öztürk, kurumun altyapısı, yatırımları, yetenekleri, son teknolojik yenilikler, iklim değişikliği gibi geniş perspektifte bir konuşma yaptı. Birçok sektöre hizmet veren meteorolojinin özellikle Antalya ve Korkuteli’ndeki tarım sektörü için önemine dikkat çekti.

Daha sonra Antalya Meteoroloji Bölge müdürlüğü Şube Müdürü Murat Güler, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü olarak uluslararası işbirlikleriyle birlikte; çevre, orman, tarım, kara-hava ve deniz ulaşımı, enerji, sanayi, turizm, savunma, ekonomi, sağlık, adalet başta olmak üzere tüm sektörlere kaliteli hizmet vermekteyiz. Meteorolojik gözlemleri (yağış, rüzgar, sıcaklıklar, nem, basınç, hadiseler, görüş uzaklığı, bulutluluk, buharlaşma, güneşlenme, radyasyon, deniz suyu sıcaklığı, yukarı atmosfer gözlemleri) yurt genelinde daha da yaygınlaştırarak doğru bir şekilde yapmak, zamanında kullanıcılara ulaştırmak için çalıştıklarını, Hava tahminlerini ve uyarıları (yağış, sıcaklık, rüzgar, nem, bulutluluk, görüş mesafesi, basınç, deniz dalga yüksekliği ve periyodu vb.) daha lokal, zamanı daha belirgin ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek, Ülkemizin iklim değişikliğine yönelik alacağı önlemlere yönelik küresel ısınmayı ve iklim değişikliğini izlemek ve araştırma çalışmaları yapmaktır. Korkuteli çiftçileri olarak bizleri Meteoroloji gölge müdürlüğü wep sayfasından takip etmelerini istedi.

 

 
 

 

 

 

Protokol Bocce Öğrendi
Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bedir, Askerlik Şubesi komutanı Kıdemli Başçavuş Mur...
21.09.2019 (0)
Dilara Kandak Cinayetinde Tahliye Yok
Antalya’da çıplak haldeki cesedi battaniyeye sarılı halde toprağa gömülü olarak ...
20.09.2019 (0)
Karyağdı Armudunu Olgunlaşmadan Toplamayın
Armut Hasadına Dikkat ...
17.09.2019 (0)
Telli Ailesinin Mutlu Günü
Korkuteli’nin tanınmış eşraflarından iş adamı Turgay Telli’nin oğlu Mustafa, haf...
16.09.2019 (0)
Cinayet Sanığı Kadın
Korkuteli ilçesinde, gece vakti evine gelen Durmuş Tayyar'ı (38) av tüfeğiyle öl...
14.09.2019 (0)
Ev Yangını Ucuz Atlatıldı
Korkuteli’nde sabah saatlerinde çıkan yangın ucuz atlatıldı. ...
12.09.2019 (0)
Kusursuz Organizasyon
31’inci Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan güreşleri Pazar günü gerçekleşen Fi...
03.09.2019 (0)
4’üncü Tarhana Şenliği Yarın Yapılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli Belediyesi, Yelten mahalle muhtarlığı v...
24.08.2019 (0)
Av Sezonu Yarın Başlıyor
Korkuteli’nde 2019-2020 av sezonunun 24 Ağustos Cumartesi günü itibariyle başlıy...
23.08.2019 (0)
Meteoroloji Bilgilendirdi
Meteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Korkuteli’ndeki tarım sektörüne verd...
22.08.2019 (0)