Foto Galeri WebTV

11 Temmuz 2019 Perşembe  12:32
Sağlık-Sen’den Müjde
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, sağlıkta şiddete karşı iş bırakma eylemi gerçekleştiren sağlık çalışanlarının aldığı cezaların, sendik
 Paylaş
QR Kodu
 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, sağlıkta şiddete karşı iş bırakma eylemi gerçekleştiren sağlık çalışanlarının aldığı cezaların, sendikanın yoğun çabaları sonucunda iptal edildiğini belirtti. 

Geçtiğimiz Mart ayında İzmir’de bir aile hekiminin şiddet olaylarına maruz kalmasıyla başlayan şiddet karşıtı tepkiler çığ gibi büyüdü ve Nisan ayında  binlerce aile sağlığı merkezi çalışanın katılımıyla sağlıkta şiddete karşı iş bırakma eylemine kadar uzandı. 3 Nisan’da ülke genelinde görev yapan binlerce sağlık çalışanı iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Ancak yapılan eylemler sonrasında sağlık çalışanlarına idari soruşturmalar açılması kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. 

  “Ceza almayacaklar”

Aile hekimlerine yönelik gerçekleşen şiddet olayları nedeniyle bu yılın Nisan ayında aile sağlığı merkezi doktor ve elemanlarının ülke genelinde iş bırakma eylemi gerçekleştirdiğini hatırlatan Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Kuluöztük, yapılan eylem sonrası ortaya çıkan cezai işlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlıkta Şiddete Karşı İş bırakanlara yönelik açıklanan soruşturmalar üzerinde duran Başkan Kuluöztürk, kamuoyuna müjdeli haberler verdi. Kuluztürk, “3 Nisan’da Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da iş bırakma kararı alınarak uygulandı. Sağlık çalışanları, İzmir’deki arkadaşlarımıza destek olmak için tepkilerini ortaya koydular. Fakat yasal haklarını kullanan sağlık çalışanları hakkında soruşturma açıldı. Şiddete karşı iş bırakma yapanlara, 4483 aracılığıyla soruşturma açılması üzerine sendika olarak harekete geçtik. Sendika olarak üyelerimizin haklarını korumak için Danıştay’a başvurada bulunduk. Yapmış olduğumuz arabuculuk sonrası soruşturmanın iptalini sağladık. Aile sağlığı merkezinde çalışanlarımız bu haklı eylemleri sonucunda ceza almayacaklardır” dedi.“Gayret gösteriyoruz”
Sendika olarak sağlık çalışanlarıyla her zaman yan yana olduklarını vurgulayan Başkan Kuluöztürk, “Cezaların iptali konusunda İl Sağlık Müdürümüz Ünal Hülür de büyük çaba gösterdi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve sendika olarak sağlık sektörü çalışanlarımızın güvenli içinde, huzurlu bir şekilde çalışmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. Eyleme katılan tüm çalışanların ceza almadığını yineleyen Kuluöztürk, “Sendika olarak eyleme katılan 266 kişi için cezai işlem uygulanmaması yönünde bir talebimiz oldu ve adli makamlara buna yönelik raporlar sunduk. Antalya genelinde eyleme katılanlardan 162 kişiye cezai işlem uygulanmayacak. Ancak aile sağlığı merkezlerini tamamen kapatan,  104 sağlık merkezi çalışanı için vatandaşların sağlık hizmetine ulaşma hakkını ortadan kaldırmak ve engellemek gibi nedenlerden ötürü bir ceza iptali söz konusu değil” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 
 

 

 

 

Korkuteli MHP'den ''Barış Pınarı Harekatı'' Kapsam
Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, parti binas...
14.10.2019 (0)
Dereköy’de Dere Islah Çalışması Başladı
İlçeye bağlı Dereköy mahallesinde dere ıslah çalışmaları başladı. Devlet Su İşle...
14.10.2019 (0)
Mantar Üretimine ‘Saman’ Darbesi
Beyaz altın adı verilen kültür mantarında Türkiye’nin ihtiyacının önemli bir kıs...
12.10.2019 (0)
Eğitim Bir-Sen, Okul Ziyaretinde
Eğitim-Bir-Sen ilçe Temsilcisi Sait Özçelik ve yönetim kurulu üyeleri, İlçedeki ...
12.10.2019 (0)
Ziraat Oda Başkanlarının Ankara Çıkarması
Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp başkanlığındaki İlçe oda başkanlarından o...
12.10.2019 (0)
Öğrencilerden Askere “Fetih Sureli” Destek
Barış Pınarı Harekatında Kahramanca Savaşan Mehmetçikleri İçin Şehit Yasin Naci ...
12.10.2019 (0)
Özel Çocuklardan Sancaktara’a Özel Ziyaret
Mesude Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı öğrenci...
12.10.2019 (0)
Saadet Partisi, Müftü Yazıcı Ve Büyükyıldız’ı Ziya
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar ve yönetim kurulu üyeleri,...
12.10.2019 (0)
Öğrencilerden Barış Pınarına Karografili Destek
Alaeddin İlkokulu ve ortaokulu öğrencileri, Barış Pınarı Harekatına destek için ...
12.10.2019 (0)
Yapılmışev, Barış Pınarı İle Zulüm Sona Erecek
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev Önceki gün Fırat’ı...
11.10.2019 (0)