Foto Galeri WebTV

21 Haziran 2019 Cuma  09:45
Camiler Çocuklarla Cıvıl Cıvıl Oldu
Okulların tatil edilmesinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun” sloganıyla 8 hafta sürecek, Yaz Kur’an kursları tüm Türkiye’de olduğu gibi Korkut
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Yorucu bir eğitim maratonun ardından Kur’an-ı Kerim öğrenmek için kendilerine en yakın camiye gelen çocuklarla birlikte camiler cıvıl cıvıl oldu. İlçeye bağlı Tüm camilerde başlayan Yaz Kuran Kursuna yaklaşık 3 bine yakın öğrenci katılıyor.

Velileri tarafından camilere getirilen çocuklar, kayıt formunu doldurarak kursa kayıt oldu. Kaydolan öğrencilere yaş aralığına göre İslami kitaplar verildi.

İlk derslerini alan çocuklar, ders aralarında ise cami bahçesinde çeşitli oyunlar oynadı.

Külliye Camisi, her yıl olduğu gibi bu yılda Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen çocuklarla doldu taştı.

Külliye Camii Müezzini Ramazan Aydın camilerinin Korkuteli’nde Kur’an kursu eğitimi bakımından örnek bir cami olduğunu belirterek, “Camimizde her yıl olduğu gibi bu yılda Kur’an kursumuz başladı. Yorucu okul maratonundan sonra camilerde 8 haftalık temel Kur’an-ı Kerim eğitimi bugün başladı. Şuan camiimizde 130’a yakın öğrencimiz mevcut.

Camimiz eğitim sisteminde pilot camilerden biridir. Bununla ilgili bu yılda Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın başlatmış olduğu çalışmaların sonucunda başta aile sevgisi, kardeşlik, vatan sevgisi ve ahlaki değer temel alınarak eğitim süreci devam ettirilecek. Bu 8 haftada her gün birer ayet ve hadis ezberlettirilerek bu eğitim sürecini en güzel ve verimli şekilde geçireceğiz inşallah” diye konuştu.

Kurslarında, Kur’an ve İslami dersler dışında çeşitli sosyal aktiviteler olacağına değinen Aydın, “Bu programda çocuklar için hediyeli sınavlar yaparak onlara camiyi sevdireceğiz. İleri ki dönemlerde camiyi bir ev gibi görmeleri konusunda yönlendireceğiz. Bu programlarda çeşitli etkinliklerimiz olacak. Eğitimlerimizin yanında şiir yarışmaları, basketbol ve futbol gibi çeşitli sosyal aktivitelerimiz olacak. Sadece Kur’an eğitim değil, çocuğun günlük eğitimlerini de burada vererek, güzel bir program yapmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Çocuklar 20 gün içerisinde Kur’an-ı Kerim’e geçebilecek”

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kursa gelen öğrencilere çeşitli kitaplar hediye edildiğini vurgulayan Külliye Camii Müezzini Ramazan Aydın, “Bu kitaplardan da ara ara dersler yaparak; çocuklarımıza merhameti, sevgiyi, hoşgörüyü ve saygıyı aşılamaya çalışacağız.

Bu 8 haftalık süreci en güzel şekilde değerlendireceğiz inşallah. Buraya gelen öğrencilerin yüzde 50 ile 60’sı zaten Kur’an-ı Kerim bilmiyor. Sıfır eğitimden başlıyoruz. Elif-Baları Diyanet İşleri Başkanlığımız veriyor. Çocuklar, Elif Ba’dan başlayarak en geç 20 günde içerisinde Kur’an-ı Kerim’e geçebiliyor. Diğer haftalarda da Kur’an-ı Kerim’i ilk cüzünü okumaya alışarak, buradan temel eğitimini alıyorlar. Çocuğumuz sürekli cami eğitimine devam ederse birkaç ay içerisinde Kur’an’ı Kerim’i seri bir şekilde okuyabilir inşallah." ifadelerini kullandı.

 

 
 

 

 

 

HEM, Yeni Kurslar İçin Çalışma Başlattı
Sevim-Cevat Soyiç Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü, açtığı 20 kursun yanında 7 fark...
14.10.2019 (0)
Özçelik: “Okul bütçesi uygulamasına geçilmeli”
Eğitim Bir Sen Korkuteli ilçe Başkanı Sait Özçelik Milli Eğitim’e bağlı okullard...
09.10.2019 (0)
Elmalı MYO Öğrencileri Elma Topladılar
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu Bahçe Tarımı ve Seracılık Pr...
09.10.2019 (0)
Alaeddin Ortaokul Öğrencileri Camiler Ve Din Görev
Alaeddin Ortaokul Öğrencileri Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Etkinliklerinde...
09.10.2019 (0)
Yılda 50 Hafız Yetiştiriyoruz
Korkuteli Müftülüğüne bağlı Merkez Yatılı Erkek Kuran Kursu, 1962 yılından bu ya...
24.09.2019 (0)
Kaymakam Çimşit, Başkan İşlek Ve Müftü Yazıcı İnşa
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve İlç...
21.09.2019 (0)
İlköğretim Haftası Kutlanacak
2019-2020 eğitim öğretim yılı, Bugün Şehitlik anıtında düzenlenecek olan ilköğre...
18.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
Okullar Dualarla Açıldı
Vali Karaloğlu, “Kaliteli Nüfus, En Büyük Zenginliktir. Beşeri Sermayedir” ...
13.09.2019 (0)