Foto Galeri WebTV

18 Haziran 2019 Salı  12:47
Manavoğlu, Sel Felaketini Büyükşehir Meclisinde Ta
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısında Saadet Partisi Korkuteli Belediye Meclis üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mehmet Manavoğlu,
 Paylaş
QR Kodu
 

 

Geçtiğimiz gün İmecik mahallesinde meydana gelen sel felaketini Büyükşehir meclisine taşıdı.

Haziran ayı büyükşehir meclisinde konuşan saadet Partisi Meclis üyesi Mehmet Manavoğlu, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, sayın İlçe Belediye başkanlarım, çok kıymetli meclis üyesi arkadaşlarım, basınımızın değerli temsilcileri ve kıymetli misafirler, hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

İlçemiz İmecik Mahallemizde dün meydana gelen aşırı yağış sonucu oluşan sel felaketinde, ne yazık ki maddi hasar oluşmuş, hayvanlar telef olmuş, tarım arazileri ve ulaşım hasar ve zarar görmüştür. Bu felakette can kaybının olmaması bizleri sevindirmiştir. Bu nedenle İmecikli hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu tür afetlerin bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş̧ olan ramazanı şerifi,  küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, safların sıklaştığı, umutların tazelendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı Ramazan bayramını nihayete erdirdik. Bu vesile ile geçmiş ramazan bayramınızı kutlar birlik ve beraberlik içinde daha  nice ramazanı şeriflere ve ramazan bayramlarına ulaşmayı rabbim bize nasip etsin inşallah.

Şairin;

‘’Şehadet vatanın kamusudur , maziler ondan okunur bize

ve şehit milletin namusudur ,Şehadet ondan dokunur bize’’

dizelerinde belirttiği gibi, geride bıraktığımız günlerde, terör operasyonlarında vatan için, milletimizin namusu için  canını feda eden şehitlerimizin acısı yüreğimize dokundu. Bu vesile ile şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır yaralı olan askerlerimize de acil şifalar dilerim. Rabbim bu millete bir daha şehit acısı yaşatmasın inşallah.

Ailesi için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcamaktadırlar. Bu bakımdan, babaların her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir. Çocuklarına karşı müşfik ve merhamet sahibi olan, ailesinin maddi-manevi ihtiyaçlarını karşılamak için özveriyle çalışan babaların bu hafta sonu kutlayacağımız Babalar Günü'nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum."

 

  ‘’Ben Muhammed Ali’yim.

    Nereye gittiğimi ve gerçeği biliyorum.

   Ve benden olmamı istediğiniz gibi olmak zorunda değilim. İsteklerimde özgürüm.
   İslam ile tanıştığım gün, kimsenin zarar veremeyeceği veya benden alamayacağı bir güç buldum içimde.’’

Sözleriyle hatırladığımız, islamiyeti tercih ederek Müslüman olan, tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen dünya ağır siklet boks şampiyonu Muhammet Ali’nin,iyi bir insan, iyi bir Müslüman olarak ırkçılığa ve haksızlığa karşı verdiği mücadele unutulmayacaktır.Azmi, cesareti, duruşu ve kararlığı ile Müslümanlara ve tüm insanlığa ilham kaynağı olan Muhammet Ali’yi ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

 

“Sarı saçlarına deli gönlümü,  Bağlamıştın, çözülmüyor Mihriban.
  Ayrılıktan zor belleme ölümü,  Görmeyince sezilmiyor Mihriban.’’

 

Dizeleri ile milyonların dimağında bambaşka diyarlar açan, yediden yetmişe dillere dolanan Mihriban şiiriyle tanınmış, Milli ve İslami davası olan, şiir ve yazılarında ideolojisinin yiğit bir savunucusu olmuş , şiirlerindeki içtenliği, samimiyeti, derinliği ve zaman zaman başvurduğu hicivsel söylemiyle Türk edebiyatında önemli bir yer tutan Abdurrahim Karakoç’u , ve yine bu ayda vefat eden edebiyatımızın büyük ismi, dava adamı Cahit Zarifoğlu’nu vefatlarının yıl dönümünlerinde rahmetle yad ediyorum.

 

Yine geçtiğimiz hafta 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutladık. Bu vesile ile 5 Haziran Dünya çevre gününün çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için tüm herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum.

Hepimizin bildiği üzere her yıl 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile 26 Haziran’da kutlayacak olduğumuz Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü’nün, uyuşturucu  kullanımının günden güne arttığı ülkemizde, geleceğimiz olarak gördüğümüz evlatlarımızı uyuşturucu madde bağımlılığından korumak adına yürütülen çalışmaların başarıya ulaşması için bir vesile olmasını temenni ediyor,

Bu vesile ile Haziran ayı meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını, alacak olduğumuz kararların ilçemize hayırlı olmasını temenni eder tüm herkese saygılarımı sunarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Büyükşehir’den Sanat Dolu Bir Yaz
Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, 12 branşta yaklaşık 6...
17.07.2019 (0)
Böcek: “ Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”
''15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'' etkinlikleri kapsamında düzenlenen ...
17.07.2019 (0)
Serik Katı Atık Transfer Tesisi Hizmete Giriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Serik’te hizmete açacağı Katı Atık Transfer Te...
17.07.2019 (0)
Konyaaltı’nda Sıfır Atık Projesi
Konyaaltı Belediyesi, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında bitkisel yağ ve elektronik...
17.07.2019 (0)
Yılbaşında Doğalgaz İçin Yapım İhalesi Yapılacak V
Yılbaşında Doğalgaz İçin Yapım İhalesi Yapılacak Ve Kazma Vurulacak ...
17.07.2019 (0)
15 Temmuz Şehitleri Anıldı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm ülkede olduğu gibi Kork...
17.07.2019 (0)
Başkan Muhittin Böcek, Esnaf Çalıştayı’nda Sorun V
“Antalyamızı Vatandaşlarımızla Birlikte Yöneteceğiz.” ...
15.07.2019 (0)
Her Türlü Darbeyi Lanetliyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, 15 Temmuz Mesajı Yayımladı...
15.07.2019 (0)
Ömer Halis Demir’i Korkuteli’nde Yaşatıyor
Korkutelili Berber Rafet Demir, Korkuteli Devlet Hastanesinde dünyaya gelen oğlu...
15.07.2019 (0)
Ak Kadınlar, 15 Temmuz’u Konuştu
Ak Parti Kadın Kolları haftalık olağan toplantısını Ak Parti Kadın Kolları Başka...
15.07.2019 (0)