Foto Galeri WebTV

08 Haziran 2019 Cumartesi  11:41
Çocuklara Sürücü Seyahat Karnesi Dağıtıldığı
Korkuteli Tatköy uygulama noktasında Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, ilçe Jandarma Komutanı teğmen Ali Yıldız, İlçe Emniyet müdürü Hakan Selen’in katılımı ile jandarma polis ortak yol kontrolü v
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli’nde ilçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramında ortak yol kontrolü gerçekleştirdi.

Uygulamaya, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, ilçe Jandarma Komutanı teğmen Ali Yıldız, İlçe Emniyet müdürü Hakan Selen katıldı.

Yol kullanıcılarına trafik kurallarına uymaları, emniyet kemeri kullanımı, hız kurallarına uymaları seyir halinde cep telefonu kullanmanın yol açabileceği zarar ile trafik karnem uygulaması kapsamında karne ve el broşürleri dağıtıldı. Ayrıca şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde Kontrol edildi, sürücülerin takograf kontrolü yapılarak hız limitleri, araç kullanma ve dinlenme süreleri ile sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıkları Kontrol edilerek gerekli kontroller ve uyarılar yapıldı.

Jandarma ve Emniyet ekiplerinin denetimlerine katılan Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, vatandaşların bayramlarını kutladı ve trafik kurallarına dikkat etmeleri hususunda da sürücülere ve yolculara uyarılarda bulundu.

 

Kendinizin ve Diğer Sürücülerin Can Güvenliğini Riske Atmayın

Kaymakam Ömer Çimşit, durdurulan araç sürücülerine emniyet kemerlerini takmalarını, araç sürücülerinin cep telefonuyla konuşmamalarını, trafik kurallarına uymalarını ve hız limitine riayet etmelerini söyleyerek uyarılarda bulundu. Hem kendi can güvenliğinizi, hem de trafikteki diğer sürücülerin can güvenliğini riske atmayın uyarısı yapan Kaymakam Çimşit, vatandaşlara iyi bayramlar dileklerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığının “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim” ile “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projeleri hakkında da bilgiler veren Kaymakam Ömer Çimşit, “Yol denetimlerinde yaptığımız projelerle ilgili sürücülere bilgiler veriyoruz. Onların bu kampanyalara ve projelere daha duyarlı hale gelmelerini sağlıyoruz. Gerek İlçe Emniyet Müdürlüğü, gerekse de İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerimiz 9 günlük bayram tatilinde denetimler devam ediyor. Bayram süresi boyunca her gün yoğun bir şekilde denetimlerine devam edecekler. Sürücülerden ricamız kesinlikle hız yapmasınlar ve trafik kurallarına uysunlar. Kurallara uyulduğunda kaza olmaz. Olsa bile ölümlü kazalar olmaz. Onun için trafik kurallarına uyarak hareket edelim” ifadelerini kullandı.

Emniyet ve Jandarma ekipleriyle günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile Kaymakam Ömer Çimşit, ilçe Jandarma Komutanı teğmen Ali Yıldız, İlçe Emniyet müdürü Hakan Selen’in gün içerisindeki programı sona erdi.

 

 

 
 

 

 

 

Protokol Bocce Öğrendi
Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bedir, Askerlik Şubesi komutanı Kıdemli Başçavuş Mur...
21.09.2019 (0)
Dilara Kandak Cinayetinde Tahliye Yok
Antalya’da çıplak haldeki cesedi battaniyeye sarılı halde toprağa gömülü olarak ...
20.09.2019 (0)
Karyağdı Armudunu Olgunlaşmadan Toplamayın
Armut Hasadına Dikkat ...
17.09.2019 (0)
Telli Ailesinin Mutlu Günü
Korkuteli’nin tanınmış eşraflarından iş adamı Turgay Telli’nin oğlu Mustafa, haf...
16.09.2019 (0)
Cinayet Sanığı Kadın
Korkuteli ilçesinde, gece vakti evine gelen Durmuş Tayyar'ı (38) av tüfeğiyle öl...
14.09.2019 (0)
Ev Yangını Ucuz Atlatıldı
Korkuteli’nde sabah saatlerinde çıkan yangın ucuz atlatıldı. ...
12.09.2019 (0)
Kusursuz Organizasyon
31’inci Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan güreşleri Pazar günü gerçekleşen Fi...
03.09.2019 (0)
4’üncü Tarhana Şenliği Yarın Yapılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli Belediyesi, Yelten mahalle muhtarlığı v...
24.08.2019 (0)
Av Sezonu Yarın Başlıyor
Korkuteli’nde 2019-2020 av sezonunun 24 Ağustos Cumartesi günü itibariyle başlıy...
23.08.2019 (0)
Meteoroloji Bilgilendirdi
Meteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Korkuteli’ndeki tarım sektörüne verd...
22.08.2019 (0)