Foto Galeri WebTV

29 Mayıs 2019 Çarşamba  11:17
Trabzonspor Korkuteli Resmi Futbol Okulu Açılıyor
Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Uzmanlık Dalı Futbol Antrenörlüğü Bölümünü bitiren Murat Can Sözeri, Korkuteli’ne Ramazan Bayramı sonrası Trabzonspor Korkuteli Resmi Futbol Okulunu açıyor.
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli’ne Ramazan Bayramı sonrası Trabzonspor Korkuteli Resmi Futbol Okulunu açıyor.

Murat Can Sözeri, “Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Uzmanlık Dalı Futbol Antrenörlüğü Bölümünü bitirdikten sonra İzmirspor Kulübü A takımında ve İzmir’in diğer köklü kulüplerinden olan Bucaspor’un Bucagenç Futbol Akademisi Altyapı Yerleşkesi’nde stajımı tamamladım. Göztepe Gürsel Aksel Merkez Futbol Okulları’nda faaliyette bulundum. Bu oluşumu kurmamda ki amacım, aldığım eğitimler doğrultusunda, günümüz dünyasında bir ülke için son derece önemli bir sosyolojik olay olan başta Türk futbolu olmak üzere Türk sporundaki yanlış gidişata dur demek, arzulanan özlenen başarılara ulaşılması uğrunda memleket insanına “Yaratılanı Yaratandan Ötürü Sev”' felsefesiyle din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden en uygun düzeyde hizmet etmektir. Yangına su zerresi taşıyan karınca misali. Gayret bizden takdir Allah'tan.  Eğitimimiz Korkuteli’nde 11 ay boyunca, yaz kış devam edecektir. İleriye yönelik perspektif antrenman periyodizasyonu hazırlanırken,  gelişmiş futbol ülkelerinin uyguladığı uzun vadeli sporcu gelişimi modeli referans alınmıştır. Çocuklarımızı 13-14 yaş aralığına kadar dünya standartlarında alt yapı eğitimine tabi tutacağız. 13-14 yaş aralığında uygun gördüğümüz çocuklarımızı Trabzonspor Akademi gruplarında antrenmana çıkartmak üzere götüreceğiz. Çocuklarımız kulübümüzün de onaylaması durumunda eğitim ve öğretim sürecine Trabzonspor Futbol Akademisinde devam edebilecektir. Çocuklarımızın gelişimi görsel olarak kayıt altına alınacak. Böylelikle başta Trabzonspor olmak üzere tüm diğer kulüplerimizin oyuncu izleme birimleri tarafından takip edilebilecektir” dedi.

 

Sözeri, “Türk nüfusu 3 milyon civarlarında olan Almanya’da ki üst düzeyde çıkan Türk kökenli futbolcu sayısı ile nüfusu 80 milyonu geçen ülkemizde yetişen üst düzey yerli futbolcu sayısına baktığımız zaman problemin temelinde eğitim modelindeki eksikliklerden kaynaklanan sorunların yattığı daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Neden Korkuteli gibi bir çok maddi ve manevi nimete mazhar olmuş harika bir ilçemizde  pırıl pırıl gençleri arasından A Milli Futbol takımımız da göğsümüzü kabartacak çocuklarımız ve gençlerimiz yer almasın? Bu noktada ki hassasiyetimiz dünyevi başarıları yakalarken bunun yanında öz benliğinden ödün vermeyerek milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalacak ve vefalı olacak gençler yetiştirmektir.  Çocuklarımız veya sizler Taraftar olarak diğer takımları tutuyor olabilirsiniz. Fakat Trabzonspor Futbol Okulu öz kaynaktan üst düzey futbolcu temin etme modelini benimseyen ve en başarılı bir şekilde uygulayan özel bir futbol eğitim okuludur. Türkiye'nin En Büyük Futbolcu Fabrikası Karadeniz bölgesi ve Trabzonspor’dur. Beyin yapısının en önemli bölümlerinden olan Cerebral Cortex ile Cerebellum arasındaki ilişkiyi optimal düzeyde kuracak ve çocuklarımıza modern futbolun en önemli felsefi olan ‘’Total Futbol’’ kültürünü aşılayacağız. Özkaynaktan üst düzey sporcu temin etme orginasyonunu uzun yıllardan beri efektif bir biçimde uygulayabilen Trabzonspor Kulübü ile ortaklığa gidilmiştir.  05-12 yaş aralığındaki kız erkek tüm çocuklarımızı bu profesyonel eğitim sürecine katılmaya davet ediyoruz” dedi.

 
 

 

 

 

Yaz Kuran Kursları Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize ...
18.06.2019 (0)
Karneler Kaymakam’dan
Korkuteli ilçesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle öğrencile...
15.06.2019 (0)
Cumhuriyet’te Mezuniyet Töreni
Cumhuriyet Gülhizar-Osman sarıca Ortaokulu-İmam Hatip Ortaokulunda 120 öğrenci i...
15.06.2019 (0)
AKBEM Yaz Dönemi Kayıtları Başlıyor
Antalya’da 8-14 yaş grubu çocuklara 17 farklı birimde 23 ayrı branşta eğitim ver...
13.06.2019 (0)
Geleceğin Jimnastikçileri Asfim’de Yetişiyor
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya, Spor ve Fitness Merk...
13.06.2019 (0)
Sürücü Seyahat Karnesi Projesi Devam Ediyor
Trafikte kırmızı düdük projesi devamı olan Sürücü Seyahat Karnesi Projesi kapsam...
13.06.2019 (0)
“Aile İçi İletişim Ve Bilinçli Medya Kullanımı
Antalya Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Korkuteli’nde ...
13.06.2019 (0)
Nadide-Ahmet Balaban Anaokulundan, “Görevimiz Mutl
Nadide-Ahmet Balaban Anaokulu Müdürlüğü, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi Konferans...
13.06.2019 (0)
17 Haziran'da Yaz Kur'an Kursları Başlıyor
14 Haziranda Okulların kapanması akabinde 17 Haziran pazartesi günü Yaz Kur'an K...
12.06.2019 (0)
“İklim Değişikliği Ve Denizlerimiz Festivali” Başl
Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değ...
12.06.2019 (0)