Foto Galeri WebTV

29 Mayıs 2019 Çarşamba  11:06
Yaşar –Sadi Tekin İlkokulu 1/B Sınıfının Okuma Bay
Yaşar Sadi Tekin İlkokulu 1/B sınıfı Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Konferans salonunda Okuma Bayramı düzenlendi. 1/B Sınıfının okuma öğrenmesi nedeniyle yapılan etkinlikte öğrenci, öğr
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Yaşar Sadi Tekin İlkokulu 1/B sınıfı tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda 1/B sınıfı Öğretmeni Yusuf Arslan tarafından Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Konferans salonunda okuma öğrenmesi nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte öğrenci ve veliler doyasıya eğlendi. Yıl içerisinde görmüş oldukları derslerden kesitler hazırlayan öğrenciler korodan drama gösterisine, modern dansa kadar birçok gösteriyi sahneledi.

Okuma Bayramı etkinliğinin açılış konuşmasını Sınıf Öğretmeni Yusuf Arslan Yaptı.

Öğretmen Arslan, “Bugün 1/B sınıfı öğrencilerinin en mutlu günü. Çünkü bugün onların bayramı. Sevinmek, coşmak, eğlenmek onların hakkı, çünkü Kasım ayının sonunda 34 öğrencinin tamamı okuma-yazmaya geçti. Bu başarılarını 17 Ocak 2019’da “Okuma Hatırası Madalya Töreni” yaparak onları ödüllendirdik. Bugün ise 1-B sınıfının “OKUMA BAYRAMI”. Öğrencilerimizin bu başarısında iş birliği içerisinde çalışan velilerimizi de unutmamak gerek. Çünkü ekip çalışması ile bu günlere geldik. Çocuklar çiçekler gibidir, emek verirseniz, sevgi sunarsanız daha da açar, gelişirler… Başarı onlar için sevginin ve emeğin meyvesidir. İşte bu mutlu gün, böyle bir sürecin meyvesidir. Sizlerin evlerinizde bizlerin okulumuzda verdiği emek sonucu mutlu bir başlangıç yaşıyoruz. Bu başlangıç, gelecekteki büyük başarıların ilk adımıdır. Okumak, yazmak ve  her türlü beceriyi kazanmaya hazır hale gelmek bizlere mutluluk kaynağı olacaktır.

Çocukların tatlı telaşı, velilerimizin heyecanı, öğretmenin gururu ile bu gün bambaşka bir gündür. Bayramdır bugün. Küçük ellerin  güvenerek, inanarak, sevgiyle öğretmeninin elinden tutup ilk zafere imzalarını attıkları gündür bugün. Geleceğimizin teminatı olan, cennet vatanımızı emanet edeceğimiz sevgili evlatlarımızın her türlü başarısı bizlere büyük sevinç yaşatacaktır.

 

Değerli anne ve babalar,

 

Çocuk büyütmek başka, çocuk yetiştirmek ise çok daha başka bir şeydir. Çocuğu okula göndermek, yedirip içirmek, giydirip gezdirmek, asla onu yetiştirmek demek değildir. Böyle çocuk büyütülür ama yetiştirilemez. Unutmayalım ki çocuklar istediğimiz gibi değil, yetiştirdiğimiz gibi olurlar. Çocuklarımızı anlayalım, dinleyelim, ilgi gösterelim, değer verelim. İyi bir anne baba modeli sergileyelim. Bu 34 minik yürek, sizlerin ve bizlerin çabaları ile ilerde yürekleri vatan sevgisiyle dolu, işini iyi yapma gayreti içinde olan, dürüst, çalışkan, düşünen, üreten bireyler olacaklar vatana ve millete hizmet edecekler.

Eğitim ve öğretimde öğrencilerimizi akademik olarak yetiştirmenin yanında, onları sosyalleştirmek de önemlidir. Çünkü çocuklar sosyal etkinliklerle özgüvenlerini arttırırlar. Kendini daha iyi tanırlar, yeteneklerini geliştirirler. Birlikte çalışma alışkanlığı kazanırlar.

 

Sevgili çocuklar,

 

Milletimizin geleceği sizlerin elindedir. Vatanımız sizlerin omuzları üstünde her geçen gün yükselecektir. Bu millet sizden çok şey bekliyor. Yüksek düşünceleri, yüce gayeleri, büyük ve evrensel projeleri gerçekleştirebilmek için yılmadan, bıkmadan kararlı bir şekilde çalışmalıyız. Atatürk’ün söylediği gibi “Türk çocuğu! Çok zekisin bu belli, fakat zekanı unut daima çalışkan ol !”

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken şimdi sizleri dünyanın en anlamlı bahçesindeki, yeryüzünün en güzel çiçeklerini izlemeye davet ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından sınıf korosu, Okuma manileri, Halk oyunu gösterisi, masallar, fıkralar, damat halayı, Birinci sınıf marşı, Kınalı Ali oyunu, İstiklal marşının okunması ve öğrencilere hediyelerin verilmesiyse sona erdi.

 
 

 

 

 

Yaz Kuran Kursları Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize ...
18.06.2019 (0)
Karneler Kaymakam’dan
Korkuteli ilçesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle öğrencile...
15.06.2019 (0)
Cumhuriyet’te Mezuniyet Töreni
Cumhuriyet Gülhizar-Osman sarıca Ortaokulu-İmam Hatip Ortaokulunda 120 öğrenci i...
15.06.2019 (0)
AKBEM Yaz Dönemi Kayıtları Başlıyor
Antalya’da 8-14 yaş grubu çocuklara 17 farklı birimde 23 ayrı branşta eğitim ver...
13.06.2019 (0)
Geleceğin Jimnastikçileri Asfim’de Yetişiyor
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya, Spor ve Fitness Merk...
13.06.2019 (0)
Sürücü Seyahat Karnesi Projesi Devam Ediyor
Trafikte kırmızı düdük projesi devamı olan Sürücü Seyahat Karnesi Projesi kapsam...
13.06.2019 (0)
“Aile İçi İletişim Ve Bilinçli Medya Kullanımı
Antalya Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Korkuteli’nde ...
13.06.2019 (0)
Nadide-Ahmet Balaban Anaokulundan, “Görevimiz Mutl
Nadide-Ahmet Balaban Anaokulu Müdürlüğü, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi Konferans...
13.06.2019 (0)
17 Haziran'da Yaz Kur'an Kursları Başlıyor
14 Haziranda Okulların kapanması akabinde 17 Haziran pazartesi günü Yaz Kur'an K...
12.06.2019 (0)
“İklim Değişikliği Ve Denizlerimiz Festivali” Başl
Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değ...
12.06.2019 (0)