Foto Galeri WebTV

29 Mayıs 2019 Çarşamba  11:06
Yaşar –Sadi Tekin İlkokulu 1/B Sınıfının Okuma Bay
Yaşar Sadi Tekin İlkokulu 1/B sınıfı Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Konferans salonunda Okuma Bayramı düzenlendi. 1/B Sınıfının okuma öğrenmesi nedeniyle yapılan etkinlikte öğrenci, öğr
 Paylaş
QR Kodu
 

 ADEM DURMAZ

Yaşar Sadi Tekin İlkokulu 1/B sınıfı tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sonunda 1/B sınıfı Öğretmeni Yusuf Arslan tarafından Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Konferans salonunda okuma öğrenmesi nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte öğrenci ve veliler doyasıya eğlendi. Yıl içerisinde görmüş oldukları derslerden kesitler hazırlayan öğrenciler korodan drama gösterisine, modern dansa kadar birçok gösteriyi sahneledi.

Okuma Bayramı etkinliğinin açılış konuşmasını Sınıf Öğretmeni Yusuf Arslan Yaptı.

Öğretmen Arslan, “Bugün 1/B sınıfı öğrencilerinin en mutlu günü. Çünkü bugün onların bayramı. Sevinmek, coşmak, eğlenmek onların hakkı, çünkü Kasım ayının sonunda 34 öğrencinin tamamı okuma-yazmaya geçti. Bu başarılarını 17 Ocak 2019’da “Okuma Hatırası Madalya Töreni” yaparak onları ödüllendirdik. Bugün ise 1-B sınıfının “OKUMA BAYRAMI”. Öğrencilerimizin bu başarısında iş birliği içerisinde çalışan velilerimizi de unutmamak gerek. Çünkü ekip çalışması ile bu günlere geldik. Çocuklar çiçekler gibidir, emek verirseniz, sevgi sunarsanız daha da açar, gelişirler… Başarı onlar için sevginin ve emeğin meyvesidir. İşte bu mutlu gün, böyle bir sürecin meyvesidir. Sizlerin evlerinizde bizlerin okulumuzda verdiği emek sonucu mutlu bir başlangıç yaşıyoruz. Bu başlangıç, gelecekteki büyük başarıların ilk adımıdır. Okumak, yazmak ve  her türlü beceriyi kazanmaya hazır hale gelmek bizlere mutluluk kaynağı olacaktır.

Çocukların tatlı telaşı, velilerimizin heyecanı, öğretmenin gururu ile bu gün bambaşka bir gündür. Bayramdır bugün. Küçük ellerin  güvenerek, inanarak, sevgiyle öğretmeninin elinden tutup ilk zafere imzalarını attıkları gündür bugün. Geleceğimizin teminatı olan, cennet vatanımızı emanet edeceğimiz sevgili evlatlarımızın her türlü başarısı bizlere büyük sevinç yaşatacaktır.

 

Değerli anne ve babalar,

 

Çocuk büyütmek başka, çocuk yetiştirmek ise çok daha başka bir şeydir. Çocuğu okula göndermek, yedirip içirmek, giydirip gezdirmek, asla onu yetiştirmek demek değildir. Böyle çocuk büyütülür ama yetiştirilemez. Unutmayalım ki çocuklar istediğimiz gibi değil, yetiştirdiğimiz gibi olurlar. Çocuklarımızı anlayalım, dinleyelim, ilgi gösterelim, değer verelim. İyi bir anne baba modeli sergileyelim. Bu 34 minik yürek, sizlerin ve bizlerin çabaları ile ilerde yürekleri vatan sevgisiyle dolu, işini iyi yapma gayreti içinde olan, dürüst, çalışkan, düşünen, üreten bireyler olacaklar vatana ve millete hizmet edecekler.

Eğitim ve öğretimde öğrencilerimizi akademik olarak yetiştirmenin yanında, onları sosyalleştirmek de önemlidir. Çünkü çocuklar sosyal etkinliklerle özgüvenlerini arttırırlar. Kendini daha iyi tanırlar, yeteneklerini geliştirirler. Birlikte çalışma alışkanlığı kazanırlar.

 

Sevgili çocuklar,

 

Milletimizin geleceği sizlerin elindedir. Vatanımız sizlerin omuzları üstünde her geçen gün yükselecektir. Bu millet sizden çok şey bekliyor. Yüksek düşünceleri, yüce gayeleri, büyük ve evrensel projeleri gerçekleştirebilmek için yılmadan, bıkmadan kararlı bir şekilde çalışmalıyız. Atatürk’ün söylediği gibi “Türk çocuğu! Çok zekisin bu belli, fakat zekanı unut daima çalışkan ol !”

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken şimdi sizleri dünyanın en anlamlı bahçesindeki, yeryüzünün en güzel çiçeklerini izlemeye davet ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından sınıf korosu, Okuma manileri, Halk oyunu gösterisi, masallar, fıkralar, damat halayı, Birinci sınıf marşı, Kınalı Ali oyunu, İstiklal marşının okunması ve öğrencilere hediyelerin verilmesiyse sona erdi.

 
 

 

 

 

Kaymakam Çimşit, Başkan İşlek Ve Müftü Yazıcı İnşa
Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek ve İlç...
21.09.2019 (0)
İlköğretim Haftası Kutlanacak
2019-2020 eğitim öğretim yılı, Bugün Şehitlik anıtında düzenlenecek olan ilköğre...
18.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
75 Sürücü Adayı Ehliyet İçin Ter Döktü
Korkuteli’nde sürücü adayları, Cumartesi günü ehliyet alabilmek için direksiyon ...
16.09.2019 (0)
Okullar Dualarla Açıldı
Vali Karaloğlu, “Kaliteli Nüfus, En Büyük Zenginliktir. Beşeri Sermayedir” ...
13.09.2019 (0)
Çocuklarımızı Teknoloji Bağımlılığından Uzak Tutma
Kepez Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı çocuklarımızı teknoloji bağımlılığınd...
12.09.2019 (0)
Korkuteli’nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
9 Bin Öğrenci İçin İlk Ders Zili Çaldı ...
10.09.2019 (0)
Okul Servislerine Jandarmadan Sıkı Denetim
İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik tim ekipleri, Okulların açılma...
10.09.2019 (0)
Ders Zili Çaldı
2019-2020 eğitim öğretim yılı Bugün başlıyor. Yaz tatilinin ardından yaklaşık il...
09.09.2019 (0)
13 Hafız Daha Yetişti
Hafızlar Diyarında Hafızlar Kervanına 8’i Erkek, 5’i Kız toplam 13 Genç Daha Kat...
09.09.2019 (0)