Foto Galeri WebTV

20 Nisan 2019 Cumartesi  11:54
Ömer Başkandan Rekor Sürede Park
Korkuteli Belediyesi tarafından Türkiye’nin en hızlı yapımı tamamlanan Mahalle parkı hizmete girdi. 12 Nisan 2019 Cuma Günü Saat 08:30 da başlanan ve 19 Nisan 2019 Cuma günü saat 10.00 da rekor bir sü
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

12 Nisan 2019 Cuma Günü Saat 08:30 da başlanan ve 19 Nisan 2019 Cuma günü saat 10.00 da rekor bir sürede yapımı tamamlanan Mahalle Park’ı dualarla vatandaşların hizmetine sunuldu. Adeta yapımında Türkiye rekoru kırılan Mahalle Parkı’nın hizmete sunuluşuna Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Belediye Meclis Üyeleri ve siyasetçiler katıldı. Park alanına gelenlere kısa bir konuşma yapan Ömer başkan, “ Hepiniz hoş geldiniz, bu bir açılış değil, kısa sürede yaptığımız parkı dualarla halkımızın kullanımına sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir haftada rekor bir sürede yapımı tamamlanan Karşıyaka Mahalle Parkı Selçuklu motiflerinin ağırlıklı olduğu içinde ve çevresinde halı saha, pergola ve masa grubu, 2 adet Selçuklu kapısı, kauçuk zeminli fıtnes sahası, köpek kulübeleri, süs havuzu, kauçuk zeminli Çocuk oyun bölümü ve oyun aletleri, basket sahası, yeşil alan 1200’e yakın ağaç, çiçeklendirme alanları, ahşap ara bölme çitleri,  küçük bir botanik bahçe koşu ve yürüyüş parkuru, banklar, 60 araçlık park yeri, 8 araçlık engelli park yeri, 28 adet kapasiteli bisiklet ve motosiklet park alanı, ahşap giydirmeli beton duvar, LED Işıklandırma, Taş parke kaldırımlar bulunuyor.

Özverili bir çalışma ile parkın yapımına büyük bir emek veren Belediye personeline teşekkür eden Ömer başkan, “Ben Korkuteli’ne ve sizlere şunu söyleyebilirim. Burada gördüğünüz parkın gururu, başta işçilerimize, çavuşlarımıza ve müdürlerimize aittir. Bir ilki gerçekleştirdiler. Ben buradan iddia ediyorum. Büyükşehir belediyeleri de dahil olmak üzere tüm Türkiye de aynı parkı, 10 dönümlük bir parkı 7 günde yapabilecek bir belediye yok. Bizim işçilerimize, çavuşlarımıza ve müdürlerimize güvenimiz tam. Bütün eser onlara aittir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Örnek olacak tip bir projedir. Bütün mahallerimize ayrım yapmadan aynı konsepte devam edeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Kısa sürede yapımı tamamlanan 10.600 m2‘lik Mahalle parkında kullanılan birçok malzemenin personel tarafından yapıldığının altını çizen Ömer başkan, “ Park alanı ve çevresinde gördüğünüz malzemelerin %95’ini arkadaşlarımız atölyemizde ürettiler. Hem tasarruf ederek hem işleyerek bir park meydana getirdik. Sayın emniyet müdürümüz ile görüşmelerimizi yaptık. Parklarımızı kamera sitemi ile hem belediyemize, hem emniyetimize bağlayarak kayıt tutacağız.7 günlük arşiv tutarak parklarımızın emniyetini sağlayacağız. Hayırlı olsun. Tüm arkadaşlarımız büyük bir emek vererek çalıştılar. Yapılan güzel şeyler onların eseridir. Parkımızda bir hata, bir kusur varsa bu bana aittir” dedi.

Korkuteli’nin bir Selçuklu şehri olduğunu ve Selçuklu motifleri ile donatıldığını belirten Ömer başkan, Parklara verilecek isimlere Selçuklu hükümdarlarının isimleriyle başlamak istediklerini belirtti. Belediye meclisine bu yönde bir teklif sunacaklarını, çocuklar öğrensin diye ismi verilen Selçuklu Sultanı’nın resmini parka asarak, öz geçmişinizi yazacaklarını söyledi.

Ömer Başkandan sonra kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, “ Başkanımız göreve başlayalı kısa bir süre oldu. Tebrik ediyorum seçildiği için. Halkın teveccühü kazandığı için. Şunun içinde tebrik etmek, teşekkür etmek gerekiyor. Göreve başladıktan sonra, hayırlı olsun ziyaretleri, çay faslı bir ay, iki ay, üç ay devam eder. Ama başkan bey bir taraftan tebrikleri kabul ederken, bir taraftan ekibiyle birlikte hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı. Bir hafta önce geldiğimizde ben burada altyapı çalışmalarının devam ettiğini görüyordum. Başkan bey kısa bir sürede bitirmeyi planlıyoruz dediğinde açıkçası çokta inanamamıştım. Hani bu işlerin, 10 dönümlük bir park burası içinde tüm sosyal donatıları düşünülmüş, bu kadar kısa bir sürede planlama noktasında bile aksaklıklar oluyor. Malzemedir, ekipmanların gelmesi vesayir 10 dönümlük bir alanda kısa süre içerisinde böyle güzel bir parkı tamamlaya bilmek gerçekten takdiri, bir teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Başkan bey’e, ekibine özellikle teşekkür ediyorum. Başkan bey kendisi de ekibine teşekkür etti. Burada yapılan birçok işçiliğin, malzemenin öz kaynaklar ile, öz personelle yapılmış olması da ayrı bir anlam ihtiva ediyor. Kolay değil, bu maliyelerde bu parkı yapabilmek. Bu nedenle tüm belediye personeline, belediye başkanımıza huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Hızlı bir başlangıç yaptı. Bir hafta gibi kısa bir sürede böyle bir parkı yapabilmek önemliydi” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

PTT Kredisi İçin Son Gün; 29 Ağustos
Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ), daha önce sadece kurum çalışanları ve em...
20.08.2019 (0)
Eski Muhtar Hüseyin Ünal Vefat Etti
Uzunoluk eski mahalle Muhtarı Hüseyin Ünal vefat etti. Vefat eden Hüseyin Ünal’ı...
20.08.2019 (0)
AK Parti İlçe Başkanı Sancaktar’dan ‘17 Ağustos’ A
“17 Ağustos Depremi Kendimizi Yeniden Gözden Geçirmemizi Sağlamıştır” ...
19.08.2019 (0)
Yeşiloba’da Birlik Ve Dayanışma Yemeği
İlçemize bağlı Yeşiloba mahalle muhtarlığı tarafından 1’inci Yeşiloba birlik ve ...
19.08.2019 (0)
17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi, Unutmadık
17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 20’inci yıldönümü Korkuteli İnşaat Müteahhitl...
19.08.2019 (0)
Kaymakam Çimşit İzne Ayrıldı, Vekâlet Kurt’ta
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, 5 gün izne ayrıldı. Korkuteli Kaymakamlığına, E...
19.08.2019 (0)
Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Korkuteli
2019 yılı Vekaletle Kurban organizasyonunda Yurtiçinde 424 il ve ilçe merkezinde...
17.08.2019 (0)
İmecikliler Derneğinden Kaymakam Çimşit’e Halı Tab
Korkuteli İmecikliler Sosyal-Kültürel, Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği...
17.08.2019 (0)
Sarı Ailesinin Mutlu Günü
Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ferit Sarı’nın birici...
17.08.2019 (0)
“Türkiye Sevdasıyla Yaşımız Hep 18”
AK Partinin kuruluşunun 18’nci yıldönümünde “Türkiye Sevdasıyla Yaşımız Hep 18” ...
17.08.2019 (0)