Foto Galeri WebTV

03 Nisan 2019 Çarşamba  15:18
Dünya Farkındalık Otizm Günü
Korkuteli’nde, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi tarafından, “Otizm eksiklik değil, farklılıktır” etkinliği düzenledi.
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla ilçede farkındalık yaratmak için okul yanında Otizm eksiklik değil, farklılıktır” etkinliği düzenledi.

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer İşlek, İlçe Jandarma Komutanı Ali Yıldız, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları ve veliler katıldı.

Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, otizmli çocuklar şarkı söyleyip eğlendiler. Doyasıya eğlenen otizmli çocukların sergiledikleri oyunlar ise, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Günün önemine değinen Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi kurucu müdürü Bayram Serik, “Birleşmiş Milletlerin 2008 yılında almış olduğu kararla Dünyada 2 Nisan Otizm günü olarak kabul edilmiştir. Bizde Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bu özel günlerde Toplumun farkındalıklarını arttırmak adına farklı etkinlikler yapıyoruz.21 Mart Down sendromlular Günü, Mayısın 2.  Haftası dünya engelliler haftası,3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilmiştir. Biz bu özel günleri kutlamıyoruz. Sadece farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. “Otizme Mavi ışık yak” projesiyle Türkiye’de tarihi mekânlarda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü vb. böylesi simgesel yerler bu gece Mavi ışıkla aydınlatılacaktır. Bizde bu kapsamda ilçemizde Kamu Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği yaparak ileriki  özel günlerde farkındalığı daha da arttırmak için böyle projeler yapabileceğinin altını çizdi.

Ayrıca bu gece hep beraber kutlayacağımız, Mübarek Miraç Kandilinizi en içten dileklerimle kutluyorum. Rabbimden hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum.” dedi

Özel öğrencilerimiz, aileleri ve protokoldeki komu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerinin de iştirak etiği etkinlikler görülmeye değerdi. Özel öğrencilerimizle ailelerine göstermiş oldukları ilgi geleceğe umutlu bakış açımızı daha çok artırmaktadır. Toplumun duyarlılığını, farkındalığını artırmak için bu yıl yeni kurum binamızda düzenlediğimiz programa katılımlarından dolayı, programın oluşumunda emeği geçen tüm personelimize Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Ailesi adına umut dolu teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Konuşmasının ardından Öğrenci Velisi Esra Gürbüz, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Nadide Ahmet Balaban Anaokulu Öğrencileri Ve Tüm Misafirlerimizle Birlikte “Farkındalık Günü” Anısına El İzi Etkinliği, Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi Müzik Grubu Öğrencileri Ve Müzik Öğretmeni Veli Pepe Yönetiminde Müzik Dinletisi sundu.  “Her Çocuk Özeldir” Sloganıyla Tüm Çocuklarla Kalp Oluşturma Etkinliği ve  Tüm Misafirler le Balon Bırakma Etkinliği gerçekleşti.

Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi kurucu müdürü Bayram Serik, etkinliğe gelen tüm misafirlere teşekkür etti.

Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezine yapmış olduğu desteklerden dolayı ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Nur Pastaneleri sahibi Fahrettin Karateke’ye özel bir hediye takdim etti. Karateke’nin ilçe dışında olması nedeniyle plaket Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi kurucu müdürü Bayram Serik’e takdim edildi.

Program Hatıra Fotoğrafı Çekimi ile sona erdi.

 

 

 
 

 

 

 

Büyükçetin’den Çiftçilere “Geçmiş Olsun” Mesajı
Önceki gün Osmankalfalar mahallesinde meydana gelen dolu, İmecik Mahallesinde me...
12.06.2019 (0)
Jandarma Ve Polis, 9 Günlük Tatilde Kuş Uçurtmadı
Korkuteli’nde 9 günlük bayram tatilinde güvenlik önlemleri ve kontroller artırıl...
11.06.2019 (0)
Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi Öğrencilerinin Mez
Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi Öğrencilerinin Mezuniyet Sevinci ...
11.06.2019 (0)
Çadırda Ölü Bulundu
Elmalı ilçesi Bayralar Mahallesinde oturan Mustafa Ali T. (23) çadırda ölü bulun...
11.06.2019 (0)
Okullardan Zarflar Gelmeye Başladı
Ramazan ayı öncesinde Korkuteli ilçe merkezi ve Mahallelerdeki okullara dağıtıla...
08.06.2019 (0)
Muhtar Korucu’dan “İlk Hayalim İlk Bisikletim” Kam
Aşağıpazar Mahalle Muhtarı Tekin Korucu, çocukların bisiklet hayalini gerçekleşt...
08.06.2019 (0)
Sıcaklık Artıyor, Yağmur Geliyor
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’ne göre, Antalya'da hava bugün açık, az bulutlu, ...
08.06.2019 (0)
Çocuklara Sürücü Seyahat Karnesi Dağıtıldığı
Korkuteli Tatköy uygulama noktasında Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, ilçe ...
08.06.2019 (0)
Ramazan Tatlılarına İlgi Büyük
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte tezgâhları süsleyen tatlılara vatandaşlar y...
01.06.2019 (0)
Antalya’nın En Güzel Bahçe Ve Balkonları Seçildi
Kazananlara 49 Bin TL Para Ödülü Dağıtılacak ...
01.06.2019 (0)