Foto Galeri WebTV

27 Mart 2019 Çarşamba  12:01
Miniklerden Duygulandıran Çanakkale Gösterisi
İlçemizde 13 yıldır Okul öncesinde manevi temelli değerler eğitiminde bir çığır açan Gülçağ kreş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir program düzenledi.
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Gülçağ kreş Öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir program hazırladı. Bayrak gösterileri, şiirlerin sergilendiği anma programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Minik 4-6 yaş grubu öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Savaşı’nı anlatan gösterileri, kendilerini izleyen ailelerine duygusal anlar yaşattı. Veliler, Çanakkale ruhunu bir kez daha kendilerine hissettiren çocuklarına teşekkür ettiler.

Gülçağ Kreş müdür vekili Hatice Nur Göktaş, öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiklerini dile getirerek: “Dünyanın en güzel ve en değerli varlıkları olan evlatlarımızı sizler sevgiyle donatmayı hedeflerken, bizler de onlara bu sevgiyi tamamlayacak ve hayata hazırlayacak eğitimin temelini vermek için gayret gösteriyoruz. Nitekim çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları 0-6 yaş önemlidir. Böylesine önemli bir dönemde yavrularınızı bizlere güvenerek teslim etmeniz bizim için gurur verici olup, bu vebali yerine getirmek için gayretle çalıştığımıza emin olmanızı diliyorum.

18 Mart günü hüznü-gururla yaşadığımız bir gün. 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlama ve şehitleri Anma Günü. Çanakkale savaşı şehitlik duygusunun en çok özleştiği savaştır. Anneler-Babalar kınalı kuzuları “Haydi Oğul, ben seni bugün için doğurdum. Damarlarındaki kanı helal sütle yoğurdum. Haydi oğul! Haydi Git! Ya Gazi ol Ya Şehit” diyerek cepheye gönderdi. Nusret mayın gemisi 26 kutlu mayınla, Şehit Onbaşı 276 kiloluk top mermisiyle ve birçok adsız vatan evladıyla kahramanlaştı. Bugün yapmamız gereken Çanakkale Ruhunu yaşatmak ve genç nesillere aktarmaktır. Bu da ancak milli ve manevi değerlerimizi yaşayarak, çocuklarımıza öğreterek her alanda mücadele vererek olur. Bugün emeği geçen Gülçağ hocalarıma ve çalışanlarımıza can-ı gönülden teşekkür ederim” dedi.

Programda Gülçağ Kreş’in minik öğrencileri canlandırdıkları skeç programında duygu dolu anlar yaşandı. Program çerçevesinde ilk olarak kız öğrenciler, erkek arkadaşlarını askere uğurladılar ve vatani görevinde annesinden mektup olan askeri canlandıran minik öğrencinin sözleri ise izlemeye değerdi. Skeç gösterisinin sonunda öğrenciler Türk bayrakları üzerinde vatanı için şehit olmuş askerleri canlandırdı ve kız öğrenciler de üzerlerinde ağıt yaktı.

Program sonunda Gülçağ Kreş yönetimi, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününe katılanlara ikramda bulundular.

 
 

 

 

 

Bugün Elektrik Kesintisi Var
Akdeniz Elektrik dağıtım Antalya Batı bölge müdürlüğü, Korkuteli ilçe yöneticili...
19.07.2019 (0)
Böcek, Korkuteli’nde Muhtarları Dinledi
Başkan Böcek Korkuteli’nde ...
18.07.2019 (0)
Büyükşehir’den Varsak Yaylasına Otobüs Seferi
Antalya Büyükşehir Belediyesi bunaltıcı yaz aylarında ‘Yayla Zamanı’ sloganıyla ...
18.07.2019 (0)
Kiggem’den E-Ticaret Eğitimi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi (KİGGEM) kadınlar...
18.07.2019 (0)
İlçe Sağlık Müdürlüğü, Küçüklü’de
Korkuteli ilçe sağlık müdürlüğü yaz kuran kurslarında ve mahallelerde eğitimlere...
17.07.2019 (0)
Korkuteli Protokolü,15 Temmuz Şehidi Yasin
Korkuteli Protokolü, 15 Temmuz FETÖ Hain Darbe Girişimi sırasında şehit olan yas...
17.07.2019 (0)
“Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var” Uygulaması
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, emniyet ve jandarmanın gerçekleştirdiği, “Hayatı...
15.07.2019 (0)
Alanya Yeşilöz’de Bozulan Yollar Asfaltlanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT’ın içme suyu hat çalışmalarını tamamladığı Y...
13.07.2019 (0)
‘Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var’ uygulaması
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekip...
13.07.2019 (0)
Bilim Kurulu Boğaçayı Projesi’ni Masaya Yatırdı
Oğuz, “Projede Öngörülmeyen Olumsuzluklar Yaşanıyor” ...
13.07.2019 (0)