Foto Galeri WebTV

26 Mart 2019 Salı  12:22
Örtü Altı Domates Yetiştiriciliği Kursunda Sertifi
Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve hayvancılık ilçe müdürlüğü tarafından Karataş mahallesinde ortaklaşa açtıkları “Örtü altı domates yetiştiriciliği kursu” sona erdi. To
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Gıda Tarım ve hayvancılık ilçe müdürlüğü ve Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü tarafından Karataş mahallesinde ortaklaşa “Örtü altı Domates yetiştiriciliği kursu” sona erdi. Kurs Ziraat Mühendisi Seher Veyzioğlu tarafından verilen ve toplam 360 saat süren kursa katılan 32 kursiyer için sertifika teslim töreni düzenlendi. 

Karataş mahallesinde düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Özvatan, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Özlem Çağırıcı Armut, “Tarladan sofraya gıda güvenilirliği temel hedefimiz. Tarım Bakanlığı olarak en önemli görevimiz eğitim ve yayım faaliyeti. Teknik personelimiz var ve bizlerin asli görevi sahada çiftçileri bilgilendirilerek ve bilinçlendirerek daha sağlıklı ürünler yetiştirerek hem iç piyasa da hem ihracatta güvenilir ürünler elde etmemiz. Üretimden tüketime her adım takip edilmekte. Gıda güvenirliği sağlanmış, tadı, kokusu aroması olan, kalıntısız ürünler üretmek ve bu durumu sürekli iyileştirmek ve bu amaçla yaşanılabilir bir çevre ile güvenilir gıda ile sağlıklı toplum ve sağlıklı nesiller yetiştirmek temel hedefimiz” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, Örtü altı domates yetiştirici kursunun önemine değinerek, Üretimin büyüğünün küçüğünün olmadığını, Bu toprakların verimli olması nedeniyle buralarda yetişen ürünlerin bölge ekonomisinde destek sağlayacağına inanıyoruz. Elmalı ve Korkuteli ekonomiye destek sağlıyor. Çiftçilerimizin emeği zayii olmasın. Domates bu bölgenin gelir kaynağı. Bu bölgede domates yetiştiriciliğinin yaygınlaşması, verimli hale gelmesi ve ekonomik kalkınmada ön plana çıkması için iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Örtü altı domates yetiştiriciliği kursuyla, ürün pazarının genişletilmesi ve profesyonel yetiştiricilerin artırılarak ürün kalitesinin ve veriminin yükseltilmesi hedeflenmiştir. İlçemizde örtü altı tarımın geliştirilmesi ve bayanlarında katılımcı olmalarıyla aile bütçelerine katkı sağlamaları bizim en büyük hedefimizdi. Bu hedefimiz doğrultusunda kursiyerlerimizin üretecekleri ürünlerin tanıtımı ve aktif pazar oluşturulması için de bir takım çalışmalar yapacağız” dedi.

İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ise, “tarımda kadın emeğinin önemine değinerek, Kadınlar bizim her şeyimizdir. Domates yetiştiriciliğinde kadının rolünü bir kez daha gözler önüne getireceğiz. Kadınlarımızın el emeği, göz nuru domates yetiştiriciliğine de yansıyacak. Kadın istihdamında önemli bir yeri olacağını düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sertifikalar törenle verildi.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü, Küçüklü’de
Korkuteli ilçe sağlık müdürlüğü yaz kuran kurslarında ve mahallelerde eğitimlere...
17.07.2019 (0)
Korkuteli Protokolü, 5 Temmuz Şehidi Yasin Naci Ağ
Korkuteli Protokolü, 15 Temmuz FETÖ Hain Darbe Girişimi sırasında şehit olan yas...
17.07.2019 (0)
“Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var” Uygulaması
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, emniyet ve jandarmanın gerçekleştirdiği, “Hayatı...
15.07.2019 (0)
Alanya Yeşilöz’de Bozulan Yollar Asfaltlanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT’ın içme suyu hat çalışmalarını tamamladığı Y...
13.07.2019 (0)
‘Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var’ uygulaması
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ekip...
13.07.2019 (0)
Bilim Kurulu Boğaçayı Projesi’ni Masaya Yatırdı
Oğuz, “Projede Öngörülmeyen Olumsuzluklar Yaşanıyor” ...
13.07.2019 (0)
Saklı Güzellik Altınbeşik Ziyaretçileri Büyülüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANSET tarafından işletilen dünyaca ...
13.07.2019 (0)
Domatesin Ateşi Yeniden Yükseldi
Geçtiğimiz günlerde 50 kuruşa kadar düşen domates fiyatının yeniden 1 lira 30 ku...
13.07.2019 (0)
Elmalı’da “Azkan Nohut Çeşidi” Tarla Gününde Tanıt
Antalya İl tarım ve Orman Müdürlüğü, “Tarımda verimi artırmak ve var olan potan...
13.07.2019 (0)
Şampiyonlara bir hediye de Taşkan’dan
Erzurum’da yapılan Türkiye Kickboks Türkiye Şampiyonasında Türkiye birincisi ola...
12.07.2019 (0)