Foto Galeri WebTV

26 Mart 2019 Salı  12:22
Örtü Altı Domates Yetiştiriciliği Kursunda Sertifi
Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve hayvancılık ilçe müdürlüğü tarafından Karataş mahallesinde ortaklaşa açtıkları “Örtü altı domates yetiştiriciliği kursu” sona erdi. To
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Gıda Tarım ve hayvancılık ilçe müdürlüğü ve Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü tarafından Karataş mahallesinde ortaklaşa “Örtü altı Domates yetiştiriciliği kursu” sona erdi. Kurs Ziraat Mühendisi Seher Veyzioğlu tarafından verilen ve toplam 360 saat süren kursa katılan 32 kursiyer için sertifika teslim töreni düzenlendi. 

Karataş mahallesinde düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Özvatan, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Özlem Çağırıcı Armut, “Tarladan sofraya gıda güvenilirliği temel hedefimiz. Tarım Bakanlığı olarak en önemli görevimiz eğitim ve yayım faaliyeti. Teknik personelimiz var ve bizlerin asli görevi sahada çiftçileri bilgilendirilerek ve bilinçlendirerek daha sağlıklı ürünler yetiştirerek hem iç piyasa da hem ihracatta güvenilir ürünler elde etmemiz. Üretimden tüketime her adım takip edilmekte. Gıda güvenirliği sağlanmış, tadı, kokusu aroması olan, kalıntısız ürünler üretmek ve bu durumu sürekli iyileştirmek ve bu amaçla yaşanılabilir bir çevre ile güvenilir gıda ile sağlıklı toplum ve sağlıklı nesiller yetiştirmek temel hedefimiz” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, Örtü altı domates yetiştirici kursunun önemine değinerek, Üretimin büyüğünün küçüğünün olmadığını, Bu toprakların verimli olması nedeniyle buralarda yetişen ürünlerin bölge ekonomisinde destek sağlayacağına inanıyoruz. Elmalı ve Korkuteli ekonomiye destek sağlıyor. Çiftçilerimizin emeği zayii olmasın. Domates bu bölgenin gelir kaynağı. Bu bölgede domates yetiştiriciliğinin yaygınlaşması, verimli hale gelmesi ve ekonomik kalkınmada ön plana çıkması için iyi bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Örtü altı domates yetiştiriciliği kursuyla, ürün pazarının genişletilmesi ve profesyonel yetiştiricilerin artırılarak ürün kalitesinin ve veriminin yükseltilmesi hedeflenmiştir. İlçemizde örtü altı tarımın geliştirilmesi ve bayanlarında katılımcı olmalarıyla aile bütçelerine katkı sağlamaları bizim en büyük hedefimizdi. Bu hedefimiz doğrultusunda kursiyerlerimizin üretecekleri ürünlerin tanıtımı ve aktif pazar oluşturulması için de bir takım çalışmalar yapacağız” dedi.

İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ise, “tarımda kadın emeğinin önemine değinerek, Kadınlar bizim her şeyimizdir. Domates yetiştiriciliğinde kadının rolünü bir kez daha gözler önüne getireceğiz. Kadınlarımızın el emeği, göz nuru domates yetiştiriciliğine de yansıyacak. Kadın istihdamında önemli bir yeri olacağını düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sertifikalar törenle verildi.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Oyuncak Müzesi 1 Hafta Ücretsiz
Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ...
20.04.2019 (0)
KORENDER’den Yatalak Hastaya Yatak Bağışı
Korkuteli Engelli Aileler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KORENDER), imrahor m...
20.04.2019 (0)
Minikler, “Üst Geçitten Geçin, Hayatınızdan Vazgeç
Milli Eğitim Bakanlığınca ( MEB) hazırlanan “Hami Projesi” ile 78 ilde 3 bine ya...
20.04.2019 (0)
Polis Haftası Törenlerle Kutlandı
Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle ilçede tören düzen...
11.04.2019 (0)
Korkuteli Emniyeti, Şehitler İçin Mevlit Okuttu
Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü Kuruluş Yıldönümü kapsamında İlçe Emniyet Müdü...
11.04.2019 (0)
Bu Kez Arabasıyla Kaza Yaptı
Geçtiğimiz aylarda geçirdiği motor kazasıyla ölüm tehlikesi atlatmasının ardında...
01.04.2019 (0)
Deniz Otobüsü Yaz Tarifesine Geçiyor
Antalya Kaleiçi Yat Limanı - Kemer Marina arasında seferlerine devam eden deniz ...
01.04.2019 (0)
Korkuteli’nde “Atatürk Silueti” Görüldü
Manisa’dan Antalya’ya giden Kani Şengül, 21 Mart 2014 yılında Korkuteli’ne bağlı...
29.03.2019 (0)
Menderes Türel: 16 milyon turist hedefliyoruz
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başk...
27.03.2019 (0)
Miniklerden Duygulandıran Çanakkale Gösterisi
İlçemizde 13 yıldır Okul öncesinde manevi temelli değerler eğitiminde bir çığır ...
27.03.2019 (0)