Foto Galeri WebTV

14 Mart 2019 Perşembe  14:01
İrban, “Bizim Sevdamız Korkuteli”
Korkuteli Belediye Başkanı ve adayı Hasan Ali İrban, ilçedeki basın mensupları ve Belediye meclis üyesi adayları ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. İrban, “Her türlü tehdide, şantaja
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, İlçedeki basın mensuplar ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Uzun süredir Korkuteli’nin çözülemeyen sorunlarından biri olan 1/25.000’lik imar planının Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçtiğinin müjdesini verdi.

İrban; “Korkuteli’nin çevre yollarından geçen insanlar Korkuteli’ni tipik bir Anadolu kasabası gibi görüyor. Bu olan 1/25.000’lik imar planının Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçmesinin ardından hem kuzey hem güney çevre yolunda sağlı sollu ticari alanların yapılmasının önü açıldı. Korkuteli’mize dışardan gelen ya da çevre yollarımızdan geçen insanlar tıpkı Antalya’nın Aspendos Bulvarı gibi büyük iş merkezleri ilçemizin değerli markalarının işletmelerini görecekler. İlçemizin çok kıymetli markaları önemli işletmeleri var ancak şehir merkezinde iş yeri sıkıntıları olduğu için güzel bir şekilde işyeri açamıyorlar. Bu imar planı değişikliği ile çevre yollarımızda Korkuteli’mize yakışır işletmeler açılacağına inanıyorum” dedi.

8 aylık süreçte yaptığımız gibi eşit hizmet yapmaya devam edeceğiz diyen Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban; “Korkuteli’ne bir Mimar eli değecek. Bizim ekibimizde herkesi kıskandıracak şekilde bir oluşum var. Sadece Saadet Partililer değil Ak Partililer değil Cumhuriyet Halk Partililer, Milliyetçi Hareket Partililer, İyi Partililer, Demokrat Partililer, Anaplı’lar var. Bu birlik hiçbir seçim ofisinde yok. Bu Korkuteli birlikteliği, Korkuteli Sevdalılarının birlikteliği. Anlaşamadığımız hiçbir husus yok. Partiler Araçtır. Amaç değildir” dedi.

Başkan İrban, “Her türlü tehdide, şantaja ve baskıya rağmen biz yolumuza devam ediyoruz. Biz şuan genel siyasetten uzak, amacımız Korkuteli için yola çıktık ve bu yolda her bir siyasi görüşten, her siyasi platformda bulunmuş geçmişte siyasi tecrübesi, siyasi birikimi olan Korkuteli için ciddi konuda katkılar koymuş bir ekiple yola çıktık. Sıralama kavgalarının olmadığı, entrikaların olmadığı, dargınlıkların küskünlüklerin olmadığı bir listemiz var. İnşallah 1 Nisandan sonra bu güzel insanların mecliste çoğunluğu sağladığı bir sonuç olacağına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde Korkuteli’ni yönetecek bu arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum.  Diğer siyasi başkanlarına ve meclis üyelerine de başarılar diliyordum. Biz gittiğimiz her yerde dualarla yad ettik. Geçmiş dönemde siyasi arenada yer almış şimdiye kadar ilçemize hizmet etmiş başkanlara ötekileştirmeden görmezden gelmeksizin hepsine teşekkürlerimizi sunduk. Bizim farkımız bu. Birileri memleketi sadece kendisinden ibaret olduğunu sanıyor. Korkuteli’nin sözünü kendilerinin söyleyeceğini söylüyor. Biz Korkuteli’nde doğduk, Korkuteli’nde büyüdük, Korkuteli’nde yaşıyoruz. Allah Nasip ederse de 1 Nisan’dan sonra da Korkuteli’nde yaşamaya devam edeceğiz. Mezarımızda burada olacak. Bir diyeceğim o ki; 1 Nisan’dan sonra ceketini alıp gidecek olan biz değiliz. Onun için de çalışmalarımızı ikili ilişkilerimizi bu doğrultuda yapıyoruz.  Kimseyi siyasi görüşünden dolayı, verecek olduğu oyundan dolayı ne tehdit ediyoruz nede baskı uyguluyoruz. Biz seçim var bu projeleri anlatalım da sonrası Allah kerim demiyoruz. Seçimin sonucunu gerçekten Korkuteli’nde hizmete susamış doğru ve dürüş bir yönetim ve idare olması için çalışıyoruz. Korkuteli halkı gereğini, yapacaktır. Bu bir genel seçim değil, Ne hükümeti değiştireceğiz, nede meclisi. Ama yine de genel seçim kadar önemli, Önümüzdeki 5 yıl Korkuteli’nde İlçemizi kimler dizayn edecek, Çocuklarımızın geleceği, torunlarımızın geleceğini kimler daha iyi yapacak bunun içinde çalışmalarımızı bu şekilde sürdürüyoruz. İlçe yönetimi, kadın Kolları, gençlik kollarımız sahada çalışıyorlar. 1 Nisan sabahına kadar, Yüksek seçim kurulunun seçim sonuçlarının açıklayıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü seçim sandıkta kazanılıyor. Geçmişte sandıklar sahip çıkılamadı, birçok hatalar yapıldı. Biz bu saatten sonra bu hatalara izin vermeyeceğiz. Sandıklarımıza sahip çıkacağız. İnşallah 1 Nisan’da b u seçimi alacağız ve seçimi aldıktan sonrada kucaklayacağız. Bize oy veren vermeyen bütün hemşerilerimizi, hiçbir ayrım yapmadan, yaratılanı yaratandan ötürü sevdiğimiz için herkese eşit hizmet, herkese gereken hizmetleri sonuna kadar yapacak ve yapmaya devam edeceğiz. Biz bunu 8 aylık süreçte yaptık” dedi.

İrban, bizim projelerimiz 20 gün önce, bir ay önce hazırlanmış seçim projeleri değil, bizim projelerimiz aylar önceden hazırlanmış projelerdir. Her yerde söylüyorum bizim projelerimiz ayağı yere basan, yapılabilir ve gerçekten ihtiyaç olan projelerdir. Biz 40 yıl sonra karşınıza gelip sorunlarınızı biliyoruz ve çözeceğiz demiyoruz. Hasan Ali İrban geçmiş yıllarda da içinizden birisiydi, bundan sonrada içinizden birisi olmaya devam edecek. Yine her yerde dediğim gibi biz burada doğduk, burada yaşıyoruz ve Allah nasip ederse burada öleceğiz.

Bizim ekibimizde her partiden kardeşimiz var, Biz Korkuteli için gönül birlikteliği yaptık. Bizim sevdamız Korkuteli.

 

 

 
 

 

 

 

Karadenizliler Gecesinde Horon Keyfi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Karadeniz rüzgârı esti. K...
23.05.2019 (0)
Büyükşehir’den Kaş Palamut Yoluna Bakım
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş ilçesine bağlı Palamut mahallesinde yol bakım ...
21.05.2019 (0)
Başkan İşlek, Güreşçileri Ziyaret Etti
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Korkuteli Belediyesi güreş takımı ...
21.05.2019 (0)
Çimen, En Büyük Güç, İmanlı-İnançlı Gençliğidir
Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençli...
20.05.2019 (0)
Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Çimşit
Antalya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeliha Öztürk, Korku...
16.05.2019 (0)
Hasan Gökce Acı Günü
Korkuteli Belediye başkanlarından ve EKDAĞ Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gökce’ni...
16.05.2019 (0)
Hasan Gökce'nin acı günü
Eski Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce'nin babası Durmuş Gökce vefat etti. ...
15.05.2019 (0)
Bir Kardeşlik İklimi olan Gençlik Kampları Başvuru
Türkiye’nin dört bir yanında binlerce gence birbirleriyle tanışma, sportif, kült...
10.05.2019 (0)
Gazipaşa Karalar’da Sevindiren Çalışma
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla Gazipaşa’nın...
10.05.2019 (0)
Kent Konseyi’nden Başkan Böcek’e Ziyaret
Böcek, “İşbirliği İçerisinde Çalışacağız” ...
10.05.2019 (0)