Foto Galeri WebTV

12 Mart 2019 Salı  16:21
İrban, “Korkuteli Halkı Dayatmalara Gelmez”
Seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına devam eden Korkuteli Belediye Başkanı mimar Hasan Ali İrban hafta sonu Karakuyu ve Leylek mahallelerine gitti. Her iki mahallede kahve toplantısı ya
 Paylaş
QR Kodu
 

 Seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına devam eden Korkuteli Belediye Başkanı mimar Hasan Ali İrban hafta sonu Karakuyu ve Leylek mahallelerine gitti. Her iki mahallede kahve toplantısı yapan İrban, göreve geldiği Mayıs ayından bu tarafa Korkuteli’nin her mahallesine hizmet götürdüklerini söyledi. Yapılan hizmetleri aciliyet ve gereksinim önemine göre yaptıklarını belirten İrban, “ Keşke yol gibi, kaldırım gibi, park gibi olmazsa olmazımız bazı hizmetler yıllar önceden tamamlansaydı da bizde falan mahalleye asfalt döktük, falan mahalleye kilitli parke taşı yaptık, parklar yaptık diye sizlere anlatmayıp, çok farklı hizmetlerden konuşabilseydik” dedi.

Önümüzdeki dönemde hizmete sunacağı projelerden ve belediye başkanı olduktan sonra yapılan hizmetlerden kısa kısa örnekler veren başkan İrban, “ Tüm mahallelerimize dokunduk. Biz Korkuteli merkez ve diğer tüm mahallerimizin sorunları çok iyi biliyoruz. Korkuteli’nin göbeğine sıcak asfalt yaparken ova yollarını da, yayla yollarının sorunlarını da karış karış biliyoruz. Allaha şükür her mahallemize hizmet götürüyoruz ama bu yeterli mi? Tabiî ki yeterli değil. Bu gün Leylek mahallemize 3000 metre kare parke taşı yaptık diye övünmüyoruz çünkü Leylek mahallesinin yol sorunu 3000 metre kare parke taşıyla çözülmediğini biliyoruz. Yalnız şunun bilinmesi isterim. Biz göreve gelir gelmez Haziran meclisinden geçirerek asfalt ihalesini yaptık. 2,5 aylık asfalt döneminde 4,5 yılda yapılan asfaltın toplamı kadar asfalt yaptık. Yine 4,5 yılda yapılan parke taşının 3 katını yaptık. Demek ki isteyince, Korkuteli’nin dertleriyle dertlenince oluyormuş” şeklinde konuştu.

“Korkuteli merkezde şuan sıcak asfalt çalışması devam ediyor” şeklinde sözlerini sürdüren İrban, “ İlçe merkezinde birçok mahallemizde sıcak asfalt çalışma yaptık. Şuan yapmaya devam ediyoruz. Bazı yollar sıcak asfalt ile tanışırken, geçtiğimiz aylarda yaptığımız sıcak asfaltların ikinci katını yani aşınma asfaltlarını döküyoruz. Yaptığımız bu hizmetlerde bir tane dahi arsa satmadık. Tam aksine sağda solda kalmış ve belediyeye ait olan arsaları maddi değeri çok yüksek olan arsaları ortaya çıkardık. Onların tapularını belediyenin cebine koyduk” dedi.

Şuan sizlere anlattığımız projeler 20 gün önce, bir ay önce hazırlanmış seçim projeleri değil, bizim projelerimiz aylar önceden hazırlanmış projelerdir. Örneğin bir canlı hayvan pazarı projesinin yer sorununu çözmek için aylarca uğraş verdik. Allaha şükür bu sorunu da aşarak bölgemizin en kapsamlı hayvan pazarını yapmak için bir adım daha atmış olduk. Her yerde söylüyorum bizim projelerimiz ayağı yere basan, yapılabilir ve gerçekten ihtiyaç olan projelerdir. Birileri gibi Karacaören barajından su getirip buraların sulama sorunun çözeceğim demiyoruz. Mesela Döşemealtı belediye başkanı ben Korkuteli barajının suyunu Döşemealtı’na getirip buraların sulama sorununu çözeceğim dese kim inanır? Sen Bucak’tan suyu alıp geleceksin ve Bucak buna ses çıkarmayacak öyle mi? Hadi canım sende, Alemin uyanığı sen misin? Kimse halkı kandırmasın, kimse kendini halkın üstünde görmesin. Halk ne ihtiyaç olduğunu ve çözümünü sizden daha iyi biliyor. Biz her zaman halkın içindeyiz. Siz bizi tanırsınız biz sizi tanırız. Gerçek sorunlarımız nedir biliriz. Örneğin ben İl Genel Meclis Üyesi yaptığım dönemde sadece Korkuteli değil, Antalya ki tüm köylerin sorunlarını öğrendim. Her yere giden hizmetlere katkı sağladım. Leylek mahallemizi de, Kayabaş mahallemize de, İmecik mahallemizi de Kırkpınar mahallemizde dün öğrenmedim. Yıllarca buralara gidip geldim. Yıllarca köylere hizmet götürme birliğine seçildim. Sözün özü biz sizi biliriz, siz bizi bilirsiniz. Sorunları siz gibi bizde biliriz ve çözüm yolları ararız. Biz 40 yıl sonra karşınıza gelip sorunlarınızı biliyoruz ve çözeceğiz demiyoruz. Hasan Ali İrban geçmiş yıllarda da içinizden birisiydi, bundan sonrada içinizden birisi olmaya devam edecek. Yine her yerde dediğim gibi biz burada doğduk, burada yaşıyoruz ve Allah nasip ederse burada öleceğiz. Bir birimizi kandırırsak ben buraya nasıl geleceğim, çayınızı nasıl içeceğim. Dost sohbetlerinize nasıl katılacağım. Güneş balçıkla sıvanmaz, kimse kimseyi kandırmasın ” sözleri uzun uzun alkışlandı. Her iki mahallede yapılacak olan projelerden söz eden Başkan İrban, Korkuteli halkı dayatmalara gelemez, Korkuteli halkı yapılan hizmeti görür, Korkuteli halkı siyasi üslubunu bozana dersini verir. Bizim ekibimizde her partiden kardeşimiz var, Biz Korkuteli için gönül birlikteliği yaptık. Bizim sevdamız Korkuteli. Allah’ın izniyle biz bu seçimi sizlerin oyuyla kazanacağız ve şuan yapmakta olduğumuz hizmetleri 1 Nisan’dan sonrada devam ettireceğiz. Korkuteli kazanacak ” dedi.

 
 

 

 

 

Yeni Zellanda Saldırısını Kınadı
Yeniden Refah Partisi Korkuteli Kurucular Kurulu başkanı Abdullah Aldemir, Yeni...
18.03.2019 (0)
Kırkpınar’dan İrban’a Coşkulu Karşılama
Cuma günü akşam saatlerinde Kırkpınar mahallesine giden Korkuteli Belediye Başka...
18.03.2019 (0)
Sancaktar Hızlı Başladı
Ak Parti İlçe Başkanlığına görevlendirilen Kemal Sancaktar, Cumhur İttifakı Aday...
18.03.2019 (0)
“İrban Yapacağım Diyorsa Yapar”
Korkuteli Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mimar Hasan Ali İrban Cuma g...
18.03.2019 (0)
Kılıçdaroğlu Ve Akşener Yarın Antalya’ya Geliyor
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve IYI Parti Genel Başk...
18.03.2019 (0)
Birlikte Biz Kazanacağız
Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan Adayı Ömer İşlek Oto Galericiler ve Uz...
18.03.2019 (0)
Kara, Sanayi Esnafı İle Buluştu
Millet İttifakı İYİ Parti Korkuteli Belediye Başkan Adayı Halil Kara, hafta sonu...
18.03.2019 (0)
Kara, Ziraat Odası Yönetimiyle Kahvaltı’da Buluştu
Kara, “Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İlçemizi Yönetmeye Talibiz” ...
16.03.2019 (0)
Canımız Size, Korkuteli Bize Emanet
Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan Adayı Ömer İşlek sağlık personellerini...
16.03.2019 (0)
Büyükşehir Belediye Meclisi dönemin son toplantısı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 5 yıllık dönemin son toplantısını gerçekl...
16.03.2019 (0)