Foto Galeri WebTV

12 Mart 2019 Salı  16:20
Eğitim Bir -Sen Kadınlar Komisyonundan Kadınlar Gü
Korkuteli Eğitim Bir -Sen Kadınlar Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Başkent Simit Sarayında Kahvaltı programın da bir araya geldi.
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Korkuteli Eğitim Bir -Sen Kadınlar Komisyonu Başkent Simit Sarayında Kahvaltı programın da bir araya geldi.

Eğitim Bir Sen kadın komisyonları İlçe Başkanı Zehra Karatopak, “Dünya Kadınlar Günü; Dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün! Biz kadınlar, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurlarıyız. Malumunuz sivil toplum biraz da tek başımıza yapamadığımızı hep birlikte yapabildiğimiz toplumsal buluşma alanı. İşte bizlerde sendikalı kadınlar olarak, kadınların sosyo- ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını desteklemeği kendimize birincil görev ad dedik. “kadın varsa demokrasi var diyoruz. Bugün özellikle altını çizmek istediğim bir konu var. Biliyorsunuz biz kadınlara birçok alanda çalışma hakkı verilmiş, Ancak bu hak yıllardır hepimizin utancı haline gelen bir eksikliği de beraberinde taşımıştır. Kamuda çalışan kadınlarımız inancından ötürü ötekileştirilmesi nedeniyle bu hak eksik uygulandı. Başörtülü kadınlarımız kamu kurum ve kuruluşlarında inancından dolayı ötekileştirildiler. Baskı altına alındılar. Görevlerinden uzaklaştırıldılar. Bu gecikmiş hakkın verilmesinde destek olan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize, sendikamıza tüm kadınlar adına teşekkür etmek istiyorum. Kadınların ertelenmiş, ellerinden alınmış hakları artık bir bir iade edilmektedir Yeni Türkiye’nin demokrasi inşasında, daha güçlü bir Türkiye’yi gelecek nesillere hep birlikte emanet edelim. Daha fazla çalışacağız. Ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen hainlere, iş birlikçilere asla fırsat vermeyeceğiz. Bugün dünya kadınlar günü, dünyanın dört bir tarafında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan veya çeşitle nedenlerle hak hukuk adalet ve demokrasi mücadelesi veren kadınları yürekten destekliyor, verdikleri mücadelede zafer diliyoruz. Kadın varsa Demokrasi Var diyerek 8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum diyerek katılımcılara teşekkür etti.

 
 

 

 

 

Lastik Hırsızları Tutuklandı
Korkuteli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Lastik hırsızlarını kıskıvrak yakaladı. Yakala...
23.05.2019 (0)
Antalya’da Mayıs Ayında 5 Metrelik Karla Mücadele
Antalya’da yaz ve kış manzaraları aynı anda yaşanıyor. Sahillerde yaz görüntüler...
23.05.2019 (0)
Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği
Korkuteli Kaymakamlığı ve Korkuteli Belediyesi tarafından Şehit Aileleri ve Gazi...
23.05.2019 (0)
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Çalışması Start Aldı
Türkiye’nin En Hızlı Yapımı Tamamlanan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İş...
23.05.2019 (0)
Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliğine Dikkat Ç
AB Hibeli Proje Kapsamında Ödüllü Yarışma Düzenlenecek ...
23.05.2019 (0)
Yıldız’a “Katı Tekniği” Örneği Hediyesi
Zeynep- Mustafa Kemer Ortaokulu Müdürü İsmail Uğurlu, Müdür Yardımcısı Ramazan A...
21.05.2019 (0)
Dereköy’de İftar Yemeği
Dereköy Mahallesi “Dereköy Cami ve Hayır Yapma ve Yaşatma Eğitim ve Kültür Derne...
21.05.2019 (0)
Betül Demir Antalya’yı Coşturdu
19 Mayıs Coşkusu Yaşandı ...
21.05.2019 (0)
On binler dev Türk bayrağı ile yürüdü
Başkan Böcek: ‘Atatürk’ü unutturmayacağız’ ...
21.05.2019 (0)
Bir Tuğlada Siz Koyun
İlçe Müftülüğü tarafından yaptırılan Şehzade Korkut Kur'an Kursu ve Gençlik Merk...
20.05.2019 (0)