Foto Galeri WebTV

22 Şubat 2019 Cuma  11:13
Müftü Yazıcı’dan “Hür Yürekli Gençler” Konulu Sohb
Korkuteli Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Şehit Yasin Naci Ağaroglu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Peygamberimiz Döneminden Günümüze Hür yürekli Gençler konulu programda İlçe Müftüsü Selim Yazıcı,
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, Korkuteli Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Şehit Yasin Naci Ağaroglu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Peygamberimiz Döneminden Günümüze Hür yürekli Gençler konulu programa katıldı.

Okulun konferans salonunda öğrencilerle sohbet eden Müftü Yazıcı, “Her anne baba çocuğunu yalnızca Allah’tan korkan, insanlardan beklentisi olmayan, kimseye el açmayan hür bir şekilde yetiştirmelidir. Düğün, diploma, komşu, internet gibi engellere takılmayıp çocuğundaki gençlik cevherini heba etmemelidir. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem, ashabına bir iş buyurduğunda onların refleksleri kabul etmek olduğundan dolayı hemen o işi o anda bitiriyorlardı. Hür olduklarından dolayı “ama veya fakat” gibi kelimeleri kullanmıyorlar ve hemen itaat edip fiiliyata geçiyorlardı. Allah, insanı büyük işler yapma potansiyelinde yaratmıştır. Bağlı olduğu zincirler ise o insanı küçük işler dahî yapamaz hale getirir. Söylemleri büyük olsa da eylemleri her zaman küçük olarak kalacak olan zincirlere bağlı bir insan olunmamalıdır. Kalbi Allah’a bağlı olan genç, hür gençtir. Allah’ın kendisinden ne istediğini bilir ve elinden geldiğince her alanda cihat eder. Özür dilerse Rabbinden diler, teşekkürü de zaten O’nadır. Kısacası kulluğunu kullara değil sadece Rabbine yapar. 

Allah’ın değer vermemiş olduklarına değer vererek onları “vazgeçilmezler” listesine koyanlar, kendi elleri ile kendilerini birçok yerden zincirlemiş olurlar. Nasıl ki vücuda giren yabancı madde ile vücut hasta olur ve yatarsa, fıtrata ters fiil ve istekler de harekete geçilmesini engeller. Allah insanı mucizevi işler yapmaya kabiliyetli yaratmıştır ama insanlar kendilerini kalıplara dökerek kımıldayamaz bir hale dönüştürmemelidir. Büyük iş yapabilmek, büyük düşünen büyük kafaya sahip olmakla mümkündür. Büyük kafalı olmak da hiç kimseye bağlı olmadan, yüreğinde Allah’ın sevgisinin kuşandığı yüreğe sahip olmakla mümkündür. Yüreğinde zinciri olmayan hür gençler, Ümmet adına iş yapabilecek adamlardır” dedi.

 

 
 

 

 

 

Kız Öğrencilerden Örnek Davranış
Kız Öğrencilerden Örnek Davranış ...
10.08.2019 (0)
AGD Korkuteli Temsilciliğince Yazet Kapanış Progra
AGD Korkuteli Temsilciliğince Yazet Kapanış Programı ...
10.08.2019 (0)
Model Uçak Kursu Sertifika Töreni
Sevim- Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi ve Türk Hava Kurumu Şube Başkanlığı taraf...
30.07.2019 (0)
ASMEK Kursları İlçelerde Yoğun İlgi Görüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Antalya Sanat ve Meslek Eğ...
25.07.2019 (0)
HEM’de Kuranı Kerim Elif Ba Kursu
Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi tarafından her yıl yaz aylarında düzenlene...
23.07.2019 (0)
Kurban Kesim Kursu Tamamlandı
Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi ve Tarım Orman İlçe Müdürlüğü tarafından B...
18.07.2019 (0)
Sağlık Müdürlüğü, Eğitimde
Korkuteli Sağlık İlçe Müdürlüğü, mahallelerde devam eden yaz kuran kurslarında s...
11.07.2019 (0)
Halk Eğitim Yaz Kurslarına Yoğun İlgi
Sevim Cevat Soyiç Halk eğitim Merkezi müdürlüğünce yaz döneminde açılan sosyal –...
10.07.2019 (0)
AKBEM Kurslarında Eğitim Ve Eğlence Bir Arada
Öğrenciler Öğrenmenin Keyfini Yaşıyor ...
10.07.2019 (0)
Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Diyanet İşleri Başkanlığının Korkuteli’ndeki Hacı kafilesi dualar eşliğinde uğu...
10.07.2019 (0)