Foto Galeri WebTV

24 Ekim 2018 Çarşamba  10:07
Özel Eğitim Türkiye Buluşması
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

İlçemiz de faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü, aynı zamanda Özel Eğitim Kurumları Derneği yöneticisi Bayram Serik’ de Antalya İl başkanı olarak bölgemizdeki diğer rehabilitasyon merkezlerinin kurucu müdürleri ile birlikte sempozyuma katılarak hem ilçemizi hem de ilimizi bu büyük organizasyonda temsil ettiler.

Sempozyumda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin sorunları, çözüm önerileri ve 2023 vizyonu sektör temsilcilerinin coşkulu katılımı ile enine boyuna tartışıldı. Sektörün içinde bulunduğu durum değerlendirilerek, karşılaşılan sorunlar muhataplara doğrudan iletilmiş oldu. Sorunların istişare edildiği sempozyum da aynı zamanda, konunun uzmanları, birer sunum yaparak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin vizyonunu ortaya koydular.

Sempozyuma; başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Milletvekilleri, Valisi, Belediye Başkanı ile Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Ferda Yıldırım, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Özel Kurumlar Daire Başkanı Hasan Öztürk, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin Toraman, Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Yunus Kılıç, 81 İlden gelen İl başkanları ve üyeler katıldılar.

Meclis Başkanının salona girmesiyle heyecan doruğa çıktı. Dernek Başkanı Yunus Kılıç’ın açılış konuşmasının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım yaptığı konuşmasında; Özel Eğitim sektörünün sorunlarını bildiğini, az imkanlarla çok işlerin başarıldığının farkında olduğunu, Özel Eğitim sektörünün yaptığı hizmetlerin devlet eliyle yapılması durumunda kat kat fazlaya mal olacağını, sektörün bugün ki durumundan daha ileri gitmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacağını ifade ederek sektör temsilcilerine teşekkür etmiştir.

Sempozyuma Antalya ‘ mızı ve İlçemizi temsilen katılan Özel Eğitim Kurumları Derneği Antalya İl başkanı Bayram Serik, Erzincan’ da sektör adına güzel bir program yapıldığını ve sempozyumun verimli geçtiğine dikkat çekerek, emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 
 

 

 

 

Ortaokullar ve Liseler Arası Kuranı Kerimi Güzel O
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürl...
24.04.2019 (0)
Çocuk Sanat Çalıştayı
Süleyman Demirel Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi Görsel Sanatlar Fakültesi ...
20.04.2019 (0)
Öğrenciler, Kütüphaneyi Ziyaret Etti
İlçemizde 55’inci Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor. Kütüphaneler haft...
30.03.2019 (0)
Aşçı Çırağı Kursu Başladı
Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından “Aşçı Çırağı Yetiştir...
26.03.2019 (0)
Minik Öğrenciler, Yaşlıları Ziyaret Etti
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde hayata geçen ...
23.03.2019 (0)
10 Hafız Diplomalarına Kavuştu
Korkuteli Müftülüğü Merkez Yatılı Erkek Kur’an Kursundan beş, Dürdane Önal Hafız...
19.03.2019 (0)
Kaymakam Çimşit, MYO’ya Kariyer Günleri Etkinlikle
İlçemiz Kaymakamı Ömer Çimşit, Kariyer Günleri’ kapsamında, Korkuteli Meslek Yük...
19.03.2019 (0)
Dekoratif Tablo Yapım Kursuna Yoğun İlgi
Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Kurs öğretmeni Maide Dai Zen...
02.03.2019 (0)
Gülçağ Gündüz Bakımevi, Doğa Koruma Ve Milli Parkl
İlçede hizmet veren Gülçağ Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü’nün Bal Petekleri sın...
01.03.2019 (0)
Jandarma’dan “Şehitlik Ve Gazilik” Konulu Konfer
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri i...
27.02.2019 (0)