Foto Galeri WebTV

24 Ekim 2018 Çarşamba  10:07
Özel Eğitim Türkiye Buluşması
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

İlçemiz de faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü, aynı zamanda Özel Eğitim Kurumları Derneği yöneticisi Bayram Serik’ de Antalya İl başkanı olarak bölgemizdeki diğer rehabilitasyon merkezlerinin kurucu müdürleri ile birlikte sempozyuma katılarak hem ilçemizi hem de ilimizi bu büyük organizasyonda temsil ettiler.

Sempozyumda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin sorunları, çözüm önerileri ve 2023 vizyonu sektör temsilcilerinin coşkulu katılımı ile enine boyuna tartışıldı. Sektörün içinde bulunduğu durum değerlendirilerek, karşılaşılan sorunlar muhataplara doğrudan iletilmiş oldu. Sorunların istişare edildiği sempozyum da aynı zamanda, konunun uzmanları, birer sunum yaparak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin vizyonunu ortaya koydular.

Sempozyuma; başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Milletvekilleri, Valisi, Belediye Başkanı ile Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Ferda Yıldırım, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Özel Kurumlar Daire Başkanı Hasan Öztürk, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Seyfettin Toraman, Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Yunus Kılıç, 81 İlden gelen İl başkanları ve üyeler katıldılar.

Meclis Başkanının salona girmesiyle heyecan doruğa çıktı. Dernek Başkanı Yunus Kılıç’ın açılış konuşmasının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım yaptığı konuşmasında; Özel Eğitim sektörünün sorunlarını bildiğini, az imkanlarla çok işlerin başarıldığının farkında olduğunu, Özel Eğitim sektörünün yaptığı hizmetlerin devlet eliyle yapılması durumunda kat kat fazlaya mal olacağını, sektörün bugün ki durumundan daha ileri gitmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacağını ifade ederek sektör temsilcilerine teşekkür etmiştir.

Sempozyuma Antalya ‘ mızı ve İlçemizi temsilen katılan Özel Eğitim Kurumları Derneği Antalya İl başkanı Bayram Serik, Erzincan’ da sektör adına güzel bir program yapıldığını ve sempozyumun verimli geçtiğine dikkat çekerek, emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 
 

 

 

 

AKBEM Yaz Kurslarına Yoğun İlgi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezi (AKBEM) yaz...
27.06.2019 (0)
2019 LGS’ye Cumhuriyet Damgası
Son yılların LGS ve Bursluluk sınavlarına damgasını vuran Cumhuriyet Gülhizar Os...
25.06.2019 (0)
Hacı Adaylarına Seminer
Korkuteli’nde hacı adaylarına “Hacca Hazırlık” semineri verildi ve aşıları yapıl...
24.06.2019 (0)
Anadolu Gençlik Derneğinin YAZET Programı Başladı
Korkuteli Anadolu gençlik derneği ilçe başkanı Av. Adem Sarıcalar, YAZET Program...
21.06.2019 (0)
Camiler Çocuklarla Cıvıl Cıvıl Oldu
Okulların tatil edilmesinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Cami...
21.06.2019 (0)
Gülçağ Kreş Öğrencilerinden Muhteşem Gösteri
İlçemizde 13 yıldır Okul öncesinde manevi temelli değerler eğitiminde bir çığır ...
19.06.2019 (0)
Yaz Kuran Kursları Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize ...
18.06.2019 (0)
Karneler Kaymakam’dan
Korkuteli ilçesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle öğrencile...
15.06.2019 (0)
Cumhuriyet’te Mezuniyet Töreni
Cumhuriyet Gülhizar-Osman sarıca Ortaokulu-İmam Hatip Ortaokulunda 120 öğrenci i...
15.06.2019 (0)
AKBEM Yaz Dönemi Kayıtları Başlıyor
Antalya’da 8-14 yaş grubu çocuklara 17 farklı birimde 23 ayrı branşta eğitim ver...
13.06.2019 (0)