Foto Galeri WebTV

12 Mart 2018 Pazartesi  15:29
Ardahan, Cumhuriyet Okulunda, Kariyer Günleri ”Ne
Korkuteli Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Doçent Doktor Faik Ardahan, Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’nda “Kariyer Günleri”ne katıldı.
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’nda “Kariyer Günleri” kapsamında düzenlenen etkinlikte Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi, Korkuteli Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Doçent Doktor Faik Ardahan, Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Öğrencilere yönelik “Daha iyi var mı?” konulu bir sunum yapan Faik Ardahan birey için, kurum için, toplum için, devlet için ve dünya için daha iyi var mıdır? Ve bunun için ne yapmak gerekir? konuları üzerinde durdu. Öğrencilere yönelik çok yönlü bir sunum yapan Faik Ardahan çeşitli konular üzerinde durdu.   

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün anlam ve önemine binaen bir giriş yapan Faik Ardahan kadının toplumdaki yerini ve önemini vurguladı. Bilimin, sanatın ve sporun aslında yaşamda daha iyiyi arama yolları olduğunu söyleyen Faik Ardahan başarmak için çaba harcamak gerekir, başarısız insanların bahaneleri vardır, başarılı insanlar vazgeçmeyen, pes etmeyen insanlardır dedi. Kendisi de dağcılık sporu ile uğraşan Faik Ardahan zorlu koşullarda bile vazgeçmemeyi zirveye ulaşabilmeyi yaşamından kesitlerle anlattı. Başarılı insanlarda bulunan özelliklerinden bahseden Faik Ardahan çok okumanın etkisini vurguladı ve öğrencilere okumaları için kitap önerilerinde bulundu. Öğrencilere düzenli fiziksel etkinlikler ve egzersizler yapmanın ve sağlıklı beslenmenin önemini de hatırlatan Faik Ardahan sağlıklı yaşam konusunda günümüz koşullarının olumsuzluklarına dikkat çekti. Değişimi herkesin istediğini ama kimsenin değişmek istemediğini belirten Faik Ardahan insanın kendine liderlik etmesinin önemi üzerine durdu. Değerlerin öneminden de bahseden Faik Ardahan her zaman doğru söylerseniz kime ne söylediğinizi hatırlamak için düşünmek zorunda kalmazsınız dedi, sevgi ve güvenin insan için önemini vurguladı.  Faik Ardahan sunumunda bir meslek olarak akademisyenlikten doğa sporlarına, sağlıktan sanata, bilim insanının özelliklerinden değer odaklı olmaya kadar birçok konudan bahsetti. Bir saati aşan sunumu ilgiyle takip eden öğrenciler Faik Ardahan’ın esprili anlatımıyla keyifli anlar yaşadılar. Kendisi de şair olan ve şiir kitapları bulunan Faik Ardahan sunumunu bir şiir okuyarak bitirirken öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.

Sunum sonunda kısa bir teşekkür konuşması yapan Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar “Üniversiteler toplumu aydınlatan kurumlardır. Değerli Hocamız bizim davetimizi kırmadı geldi, öğrencilerimiz ve bizim açımızdan çok yararlı olduğuna inanıyorum. Değerli Hocamız Doçent Doktor Sayın Faik Ardahan’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Aynı zamanda Okul Müdür Eyup Sarıcalar günün anısına Faik Ardahan’a bir teşekkür plaketi takdim etti.  

Sunum öncesi ve sonrası öğretmenlerle sohbet eden Faik Ardahan eğitime, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik projelerinden, akademik araştırma ve çalışmalarından bahsetti. Bilim insanının topluma karşı sorumlulukları bulunduğunu belirten Faik Hoca bilgi sahibiyseniz bunu paylaşmalısınız, biz de kendi adımıza topluma, Korkuteli’ye yararlı olma sorumluluğu içindeyiz dedi. Faik Ardahan öğretmenlerle ve okul idaresi ile yaptığı sohbette öğretmenlere yönelik üzerinde çalıştığı projelere ilgi duyan öğretmenlerin taleplerini de olumlu karşıladı. Faik Ardahan okuldaki ve ilçedeki öğretmenlere yönelik bu tür eğitim faaliyetleri konusunda çalışmalar yapılabileceğini belirtti.  Yapılan keyifli sohbette eğitim de konuşuldu şiir de daha sonra okuldan ayrılan Faik Ardahan, Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar ve öğretmenler tarafından uğurlandı.

 
 

 

 

 

Muhtar Kurt, “ İmecik-Avdan Arası İsteyince Oluyor
Korkuteli Belediyesi tarafından başlatılan asfalt ve kilitli parke taşı çalışmal...
11.08.2018 (0)
6 Yöresel Ürün Daha Coğrafi İşaret Aldı
TÜRK Patent ve Marka Kurumu'na (TÜRKPATENT) geçen yıllarda başvurusu yapılan ürü...
11.08.2018 (0)
Finike’de 4 Aileye Büyükşehir’den Eşya Yardımı
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri ihtiyaç sahip...
11.08.2018 (0)
Başkan Böcek, Moskova’da Türkiye Festivali’nde
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenle...
11.08.2018 (0)
Büyükşehir’de Açılış Ve Temel Atma Törenleri
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 13 Ağustos Pazartesi günü Elm...
11.08.2018 (0)
Medrese, Millet Kıraathanesi Olacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve ...
11.08.2018 (0)
Büyükşehir Meclisi’nden Ulaşım Esnafına Müjde:
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı devam toplantısında ulaşım esna...
11.08.2018 (0)
Antalya’nın Çöpü 60 Bin Konutu Aydınlatıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin çöplerinin değerlendirildiği Kızıllı E...
11.08.2018 (0)
Bahşi, Sel Olayında Zarar Görenler İçin Önerge Ver
Bahşi, 2090 sayılı tabii afetlerden zarar gören çiftçilere yapılacak yardımlar h...
10.08.2018 (0)
Büyükşehir Basının Mutlu Günü
Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda hem ...
10.08.2018 (0)