Foto Galeri WebTV

12 Mart 2018 Pazartesi  15:29
Ardahan, Cumhuriyet Okulunda, Kariyer Günleri ”Ne
Korkuteli Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Doçent Doktor Faik Ardahan, Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’nda “Kariyer Günleri”ne katıldı.
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu’nda “Kariyer Günleri” kapsamında düzenlenen etkinlikte Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi, Korkuteli Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Doçent Doktor Faik Ardahan, Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Öğrencilere yönelik “Daha iyi var mı?” konulu bir sunum yapan Faik Ardahan birey için, kurum için, toplum için, devlet için ve dünya için daha iyi var mıdır? Ve bunun için ne yapmak gerekir? konuları üzerinde durdu. Öğrencilere yönelik çok yönlü bir sunum yapan Faik Ardahan çeşitli konular üzerinde durdu.   

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün anlam ve önemine binaen bir giriş yapan Faik Ardahan kadının toplumdaki yerini ve önemini vurguladı. Bilimin, sanatın ve sporun aslında yaşamda daha iyiyi arama yolları olduğunu söyleyen Faik Ardahan başarmak için çaba harcamak gerekir, başarısız insanların bahaneleri vardır, başarılı insanlar vazgeçmeyen, pes etmeyen insanlardır dedi. Kendisi de dağcılık sporu ile uğraşan Faik Ardahan zorlu koşullarda bile vazgeçmemeyi zirveye ulaşabilmeyi yaşamından kesitlerle anlattı. Başarılı insanlarda bulunan özelliklerinden bahseden Faik Ardahan çok okumanın etkisini vurguladı ve öğrencilere okumaları için kitap önerilerinde bulundu. Öğrencilere düzenli fiziksel etkinlikler ve egzersizler yapmanın ve sağlıklı beslenmenin önemini de hatırlatan Faik Ardahan sağlıklı yaşam konusunda günümüz koşullarının olumsuzluklarına dikkat çekti. Değişimi herkesin istediğini ama kimsenin değişmek istemediğini belirten Faik Ardahan insanın kendine liderlik etmesinin önemi üzerine durdu. Değerlerin öneminden de bahseden Faik Ardahan her zaman doğru söylerseniz kime ne söylediğinizi hatırlamak için düşünmek zorunda kalmazsınız dedi, sevgi ve güvenin insan için önemini vurguladı.  Faik Ardahan sunumunda bir meslek olarak akademisyenlikten doğa sporlarına, sağlıktan sanata, bilim insanının özelliklerinden değer odaklı olmaya kadar birçok konudan bahsetti. Bir saati aşan sunumu ilgiyle takip eden öğrenciler Faik Ardahan’ın esprili anlatımıyla keyifli anlar yaşadılar. Kendisi de şair olan ve şiir kitapları bulunan Faik Ardahan sunumunu bir şiir okuyarak bitirirken öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.

Sunum sonunda kısa bir teşekkür konuşması yapan Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar “Üniversiteler toplumu aydınlatan kurumlardır. Değerli Hocamız bizim davetimizi kırmadı geldi, öğrencilerimiz ve bizim açımızdan çok yararlı olduğuna inanıyorum. Değerli Hocamız Doçent Doktor Sayın Faik Ardahan’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Aynı zamanda Okul Müdür Eyup Sarıcalar günün anısına Faik Ardahan’a bir teşekkür plaketi takdim etti.  

Sunum öncesi ve sonrası öğretmenlerle sohbet eden Faik Ardahan eğitime, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik projelerinden, akademik araştırma ve çalışmalarından bahsetti. Bilim insanının topluma karşı sorumlulukları bulunduğunu belirten Faik Hoca bilgi sahibiyseniz bunu paylaşmalısınız, biz de kendi adımıza topluma, Korkuteli’ye yararlı olma sorumluluğu içindeyiz dedi. Faik Ardahan öğretmenlerle ve okul idaresi ile yaptığı sohbette öğretmenlere yönelik üzerinde çalıştığı projelere ilgi duyan öğretmenlerin taleplerini de olumlu karşıladı. Faik Ardahan okuldaki ve ilçedeki öğretmenlere yönelik bu tür eğitim faaliyetleri konusunda çalışmalar yapılabileceğini belirtti.  Yapılan keyifli sohbette eğitim de konuşuldu şiir de daha sonra okuldan ayrılan Faik Ardahan, Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar ve öğretmenler tarafından uğurlandı.

 
 

 

 

 

Çıldır, “Bu Karar Hukuki Mi? Siyasi Mi”
Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Yıldıray Çıldır, Hakkında birçok suçlama ol...
15.10.2018 (0)
Kaymakam Çimşit Ve Başkan İrban’a Ziyaretler Devam
Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkanı Hasan Ali İrban’a ziyaretler...
15.10.2018 (0)
Aksu AK Parti İlçe Başkanlığına Ziyaret
Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş ve dernek yönetim kurulu üyel...
13.10.2018 (0)
Büyükşehir’den Eğitime Büyük Destek
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Finike Çocuk ve Gençlik E...
13.10.2018 (0)
Efsaneler 4’üncü Kez Antalya’da Buluşuyor
Antalya Yıldız Futbolcuları Ağırlıyor ...
13.10.2018 (0)
Büyükşehir’den Kepez’e 2.2 Milyar TL’lik Yatırım
Türel: “Kepez’de Modern Şehirciliğin En Güzel Örnekleri Var” ...
13.10.2018 (0)
Sanayi’de Geleneksel Aşure Programı
Korkuteli sanayi sitesi kooperatifi, Muharrem ayı nedeniyle Aşure hayrı yaptı. H...
13.10.2018 (0)
“Efsaneler” Açılış Kokteylinde Buluştu
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alman Konsolosluğu işbirliği ile bu yıl dördünc...
13.10.2018 (0)
Diyanet Sen’den Başkan İrban’a Ziyaret
Korkuteli Diyanet Sen Temsilciliği ve Korkuteli Gençlik Koordinatörlüğü üyeleri ...
13.10.2018 (0)
Antalya’nın Finalde Yarışacak Bilge Kadınları Bell
Antalya’nın Finalde Yarışacak Bilge Kadınları Belli Oldu Şimdi Gözler Büyük Fina...
13.10.2018 (0)