Foto Galeri WebTV

12 Ocak 2018 Cuma  11:41
“Nene Hatun’dan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü
Korkuteli Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Değişim Kuaför Salonu Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı. Protokol ile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

 Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Değişim Kuaför Salonu arasında “Mesleki Eğitim İşbirliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Saç Bakımı Dalı öğrencilerinin, yaparak yaşayarak öğrenmeleri, beceri kazanarak mesleki eğitimlerini imkanlar çerçevesinde, yenilikçi bir yaklaşımla gerçekleştirmeleri amaçlanmıştır. Ayrıca mesleki gelişime yönelik planlanan programların yanı sıra öğrencilerin sosyal yaşam becerilerini öğrenmeleri ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik yapılan çalışmalar ile öğrencilerin mesleki yeterlilik kazanmaları da amaçlanıyor.

Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Zeynep Çayıröz Yaşa,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı 11. sınıf öğrencilerimizin gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri, daha nitelikli kalifiye eleman olarak yetiştirilmeleri için ilçemizin saygın işletmeleri arasında yer alan Değişim Kuaför Salonu ile mesleki eğitim işbirliği protokolü yapılmıştır” dedi.

İmzalanan bu protokol ile okul idaresinin belirlediği gün ve zamanlarda, sektörün deneyimli işletme sahibi Fikret-Meryem Kavurt çifti sahibi oldukları kuaför salonunda öğrencilerin mesleki eğitimin gereklerinden biri olan işbaşı eğitim almalarına olanak sağlamışlardır. Bu sayede öğrencilerin işveren – çalışan, misafir (müşteri) – çalışan diyaloğunu öğrendikleri gibi meslekleri için gerekli olan son teknoloji cihazların kullanımını da öğrenmektedirler. Ayrıca Fikret Bey ve değerli eşi Meryem Hanım mesleklerinin gereği olan tüm konular ile tüm ustalık bilgilerini, öğrencilerle paylaşmakta, her insana nasip olmayacak olan deneyimlerini aktarmaktadırlar.

 Sektöre kalifiye eleman olarak yetiştirilen Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; okulu bitirdikten sonra da bir meslek sahibi olarak iş hayatına atılacaklar geleceklerini garanti altına alacaklardır.

 Değişim Kuaför Salonu ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında yapılan protokol Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Protokolleri sayfasında da yayınlanarak, sektör ile protokol imzalayacak olan diğer Meslek Liselerine ışık tutacaktır” dedi.

 
 

 

 

 

Mamatlar Mahallesinde Örtü Altı Sebze Yetiştiricil
Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve hayvancılık ilç...
16.07.2018 (0)
“Okuma Yazma Bilmeyen Kalmayacak”
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan tarafında...
16.07.2018 (0)
Yaşar Yalçın İlkokulu Bahçesindeki Halı Saha İhale
Yalçın Yalçın İlkokulu bahçesinde bulunan halı saha yapılması planlanan alanın i...
12.07.2018 (0)
Temizlik İşçilerine Güvenlik Tedbirleri Bilgilendi
İlimizde turizm sezonunun başlaması ve nüfus yoğunluğunun artması nedeniyle suç ...
07.07.2018 (0)
Yeni Liseye Geçiş Sistemi Ve 3 Çemberli Sistem
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), adrese dayalı sistemle liselere yerleşt...
07.07.2018 (0)
Kreş Öğrencilerine Ahşap Oyuncak Eğitimi
Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüsü Projesi kapsamında oyuncak ustası Haşim Usta...
07.07.2018 (0)
24 Temmuz’da İhaleye Çıkıyor
Antalya Valiliği tarafından sözleşmesi fesih edilen 32 derslikli Yasin Naci Ağar...
07.07.2018 (0)
Yaz Kuran Kursları Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peyg...
27.06.2018 (0)
Cumhuriyete Yoğun İlgi
Geçtiğimiz Cumartesi günü Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıflar kayıt kabu...
13.06.2018 (0)
Konservatuvar yaz kursları başvuruları başladı
Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı, ücretsiz yaz kursları...
12.06.2018 (0)