Foto Galeri WebTV

12 Ocak 2018 Cuma  11:41
“Nene Hatun’dan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü
Korkuteli Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Değişim Kuaför Salonu Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı. Protokol ile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

 Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Değişim Kuaför Salonu arasında “Mesleki Eğitim İşbirliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Saç Bakımı Dalı öğrencilerinin, yaparak yaşayarak öğrenmeleri, beceri kazanarak mesleki eğitimlerini imkanlar çerçevesinde, yenilikçi bir yaklaşımla gerçekleştirmeleri amaçlanmıştır. Ayrıca mesleki gelişime yönelik planlanan programların yanı sıra öğrencilerin sosyal yaşam becerilerini öğrenmeleri ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik yapılan çalışmalar ile öğrencilerin mesleki yeterlilik kazanmaları da amaçlanıyor.

Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Zeynep Çayıröz Yaşa,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı 11. sınıf öğrencilerimizin gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri, daha nitelikli kalifiye eleman olarak yetiştirilmeleri için ilçemizin saygın işletmeleri arasında yer alan Değişim Kuaför Salonu ile mesleki eğitim işbirliği protokolü yapılmıştır” dedi.

İmzalanan bu protokol ile okul idaresinin belirlediği gün ve zamanlarda, sektörün deneyimli işletme sahibi Fikret-Meryem Kavurt çifti sahibi oldukları kuaför salonunda öğrencilerin mesleki eğitimin gereklerinden biri olan işbaşı eğitim almalarına olanak sağlamışlardır. Bu sayede öğrencilerin işveren – çalışan, misafir (müşteri) – çalışan diyaloğunu öğrendikleri gibi meslekleri için gerekli olan son teknoloji cihazların kullanımını da öğrenmektedirler. Ayrıca Fikret Bey ve değerli eşi Meryem Hanım mesleklerinin gereği olan tüm konular ile tüm ustalık bilgilerini, öğrencilerle paylaşmakta, her insana nasip olmayacak olan deneyimlerini aktarmaktadırlar.

 Sektöre kalifiye eleman olarak yetiştirilen Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; okulu bitirdikten sonra da bir meslek sahibi olarak iş hayatına atılacaklar geleceklerini garanti altına alacaklardır.

 Değişim Kuaför Salonu ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında yapılan protokol Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Protokolleri sayfasında da yayınlanarak, sektör ile protokol imzalayacak olan diğer Meslek Liselerine ışık tutacaktır” dedi.

 
 

 

 

 

Çıraklık Merkezi Gençlerin Hizmetinde
Korkuteli sanayisinde çalışan 15-18 yaş arası gençlere, Sanayi sitesindeki Çırak...
21.09.2018 (0)
Öğrenci Lokali 10 Gün İçinde Hizmete Açılıyor
Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi’nin güney sınır komşusu olan Pınarbaş...
21.09.2018 (0)
Sarıcalar, Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılı Hayırlara
Anadolu Gençlik Derneği Korkuteli ilçe Başkanı Yusuf Sarıcalar, yeni eğitim ve ö...
20.09.2018 (0)
Destekleme Yetiştirme Kursları Açılacak
Korkuteli Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi’nde Liseden Mezun olmuş ve Ünive...
20.09.2018 (0)
Üreten Güzel Bir Nesil İçin Eğitim Ve Öğretim
AK Parti Antalya Milletvekili, Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı ve T...
18.09.2018 (0)
Tütüncü, Meslek Yüksekokulunda
Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü, Korkuteli Meslek Yüksek Okulunu ziyare...
18.09.2018 (0)
UKOME Okul Servis Ücretlerini Belirledi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içerisinde ücretli öğrenci taşımacıl...
18.09.2018 (0)
ASMEK kurs kayıtları devam ediyor
Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından ASMEK’in 2018- 2019 yeni dönem ...
18.09.2018 (0)
Yeni Eğitim –Öğretim Yılı Kutlandı
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı, Şehitlik anıtında düzenlenen etkinlikleri kapsamı...
18.09.2018 (0)
Korkuteli Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılına Hazır
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, ülke genelinde olduğu gibi ilçe...
17.09.2018 (0)