Foto Galeri WebTV

12 Ocak 2018 Cuma  11:41
“Nene Hatun’dan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü
Korkuteli Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Değişim Kuaför Salonu Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı. Protokol ile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

 Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Değişim Kuaför Salonu arasında “Mesleki Eğitim İşbirliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Saç Bakımı Dalı öğrencilerinin, yaparak yaşayarak öğrenmeleri, beceri kazanarak mesleki eğitimlerini imkanlar çerçevesinde, yenilikçi bir yaklaşımla gerçekleştirmeleri amaçlanmıştır. Ayrıca mesleki gelişime yönelik planlanan programların yanı sıra öğrencilerin sosyal yaşam becerilerini öğrenmeleri ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik yapılan çalışmalar ile öğrencilerin mesleki yeterlilik kazanmaları da amaçlanıyor.

Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Zeynep Çayıröz Yaşa,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı 11. sınıf öğrencilerimizin gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri, daha nitelikli kalifiye eleman olarak yetiştirilmeleri için ilçemizin saygın işletmeleri arasında yer alan Değişim Kuaför Salonu ile mesleki eğitim işbirliği protokolü yapılmıştır” dedi.

İmzalanan bu protokol ile okul idaresinin belirlediği gün ve zamanlarda, sektörün deneyimli işletme sahibi Fikret-Meryem Kavurt çifti sahibi oldukları kuaför salonunda öğrencilerin mesleki eğitimin gereklerinden biri olan işbaşı eğitim almalarına olanak sağlamışlardır. Bu sayede öğrencilerin işveren – çalışan, misafir (müşteri) – çalışan diyaloğunu öğrendikleri gibi meslekleri için gerekli olan son teknoloji cihazların kullanımını da öğrenmektedirler. Ayrıca Fikret Bey ve değerli eşi Meryem Hanım mesleklerinin gereği olan tüm konular ile tüm ustalık bilgilerini, öğrencilerle paylaşmakta, her insana nasip olmayacak olan deneyimlerini aktarmaktadırlar.

 Sektöre kalifiye eleman olarak yetiştirilen Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; okulu bitirdikten sonra da bir meslek sahibi olarak iş hayatına atılacaklar geleceklerini garanti altına alacaklardır.

 Değişim Kuaför Salonu ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında yapılan protokol Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Protokolleri sayfasında da yayınlanarak, sektör ile protokol imzalayacak olan diğer Meslek Liselerine ışık tutacaktır” dedi.

 
 

 

 

 

Bugün Direksiyon Sınavı Var
Korkuteli’nde sürücü adayları, bugün ehliyet alabilmek için direksiyon sınavında...
01.12.2018 (0)
Öğretmensiz Sınav Uygulaması Devam Ediyor
Korkuteli Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulunda sınavlar öğretmensiz yapılıyor. Kor...
28.11.2018 (0)
Öğretmenler Onuruna Yemek
Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından öğretmen günü...
28.11.2018 (0)
3 Stajyer Öğretmen Yemin etti
24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen program kapsamında stajyerlikle...
26.11.2018 (0)
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Korkuteli’de de çeşitli et...
26.11.2018 (0)
Öğretmenler Gününde Ödül Töreni
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik verilmesi nedeniyle her yıl 24...
26.11.2018 (0)
Öğretmensiz Sınav Uygulaması Hayata Geçirildi
Korkuteli Zeynep-Mustafa Kemer Ortaokulunda sınavlar öğretmensiz yapılıyor....
24.11.2018 (0)
Bugün Öğretmenler Günü Kutlanacak
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliği kabul edi...
24.11.2018 (0)
Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerine “Bilişim, Tekno
Akdeniz Üniversitesi Öğrencilerine “Bilişim, Teknoloji ve Siber Güvenlik” Konfer...
17.11.2018 (0)
6 ÖĞRENCİ HAFIZLIK BELGESİ ALDI
Korkuteli İlçe Müftülüğüne bağlı Yatılı Erkek ve Yatılı Kız Kuran kurslarında Ha...
16.11.2018 (0)