Foto Galeri WebTV

12 Ocak 2018 Cuma  11:41
“Nene Hatun’dan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü
Korkuteli Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Değişim Kuaför Salonu Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı. Protokol ile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

 Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Değişim Kuaför Salonu arasında “Mesleki Eğitim İşbirliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Saç Bakımı Dalı öğrencilerinin, yaparak yaşayarak öğrenmeleri, beceri kazanarak mesleki eğitimlerini imkanlar çerçevesinde, yenilikçi bir yaklaşımla gerçekleştirmeleri amaçlanmıştır. Ayrıca mesleki gelişime yönelik planlanan programların yanı sıra öğrencilerin sosyal yaşam becerilerini öğrenmeleri ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik yapılan çalışmalar ile öğrencilerin mesleki yeterlilik kazanmaları da amaçlanıyor.

Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Zeynep Çayıröz Yaşa,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı 11. sınıf öğrencilerimizin gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri, daha nitelikli kalifiye eleman olarak yetiştirilmeleri için ilçemizin saygın işletmeleri arasında yer alan Değişim Kuaför Salonu ile mesleki eğitim işbirliği protokolü yapılmıştır” dedi.

İmzalanan bu protokol ile okul idaresinin belirlediği gün ve zamanlarda, sektörün deneyimli işletme sahibi Fikret-Meryem Kavurt çifti sahibi oldukları kuaför salonunda öğrencilerin mesleki eğitimin gereklerinden biri olan işbaşı eğitim almalarına olanak sağlamışlardır. Bu sayede öğrencilerin işveren – çalışan, misafir (müşteri) – çalışan diyaloğunu öğrendikleri gibi meslekleri için gerekli olan son teknoloji cihazların kullanımını da öğrenmektedirler. Ayrıca Fikret Bey ve değerli eşi Meryem Hanım mesleklerinin gereği olan tüm konular ile tüm ustalık bilgilerini, öğrencilerle paylaşmakta, her insana nasip olmayacak olan deneyimlerini aktarmaktadırlar.

 Sektöre kalifiye eleman olarak yetiştirilen Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; okulu bitirdikten sonra da bir meslek sahibi olarak iş hayatına atılacaklar geleceklerini garanti altına alacaklardır.

 Değişim Kuaför Salonu ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında yapılan protokol Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Protokolleri sayfasında da yayınlanarak, sektör ile protokol imzalayacak olan diğer Meslek Liselerine ışık tutacaktır” dedi.

 
 

 

 

 

Dekoratif Tablo Yapım Kursuna Yoğun İlgi
Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Kurs öğretmeni Maide Dai Zen...
02.03.2019 (0)
Gülçağ Gündüz Bakımevi, Doğa Koruma Ve Milli Parkl
İlçede hizmet veren Gülçağ Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü’nün Bal Petekleri sın...
01.03.2019 (0)
Jandarma’dan “Şehitlik Ve Gazilik” Konulu Konfer
Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri i...
27.02.2019 (0)
Mehteran Temsilcilerinden Esnaf Odasına Ziyaret
Korkuteli Mehteran ekibini temsilen Samet Bozan ve Tevfik Demir, Esnaf ve Sanatk...
22.02.2019 (0)
Korkuteli'nin Genç Sesleri Türkiye Finalinde
Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Daha önce Antalya Erdem Beyaz...
22.02.2019 (0)
Müftü Yazıcı’dan “Hür Yürekli Gençler” Konulu Sohb
Korkuteli Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Şehit Yasin Naci Ağaroglu İmam Hati...
22.02.2019 (0)
‘Gençlerden Ecdada Mektup 1919’ Yarışması
Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Milli Mücadelenin 100’üncü Yılında ‘Gençlerden Ecdada...
20.02.2019 (0)
Milli Eğitim Müdürlüğü, Okullarda Denetleme Yapıyo
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönem...
20.02.2019 (0)
Yıldız, Çömlek Yaptı
Kültürel miras alanlarından biri olarak kabul edilen el emeği sanatlarından olan...
15.02.2019 (0)
Yolcu Taşımacılığı Trafik Güvenliği Toplantısı Yap
Ülkemizin büyük kısmında devam eden kış koşulları, özellikle buzlanma ve görüş m...
13.02.2019 (0)