Foto Galeri WebTV

12 Ocak 2018 Cuma  11:41
“Nene Hatun’dan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü
Korkuteli Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Değişim Kuaför Salonu Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı. Protokol ile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf
 Paylaş
QR Kodu
 

ADEM DURMAZ

 Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Değişim Kuaför Salonu arasında “Mesleki Eğitim İşbirliği” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Saç Bakımı Dalı öğrencilerinin, yaparak yaşayarak öğrenmeleri, beceri kazanarak mesleki eğitimlerini imkanlar çerçevesinde, yenilikçi bir yaklaşımla gerçekleştirmeleri amaçlanmıştır. Ayrıca mesleki gelişime yönelik planlanan programların yanı sıra öğrencilerin sosyal yaşam becerilerini öğrenmeleri ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik yapılan çalışmalar ile öğrencilerin mesleki yeterlilik kazanmaları da amaçlanıyor.

Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Zeynep Çayıröz Yaşa,  Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı 11. sınıf öğrencilerimizin gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri, daha nitelikli kalifiye eleman olarak yetiştirilmeleri için ilçemizin saygın işletmeleri arasında yer alan Değişim Kuaför Salonu ile mesleki eğitim işbirliği protokolü yapılmıştır” dedi.

İmzalanan bu protokol ile okul idaresinin belirlediği gün ve zamanlarda, sektörün deneyimli işletme sahibi Fikret-Meryem Kavurt çifti sahibi oldukları kuaför salonunda öğrencilerin mesleki eğitimin gereklerinden biri olan işbaşı eğitim almalarına olanak sağlamışlardır. Bu sayede öğrencilerin işveren – çalışan, misafir (müşteri) – çalışan diyaloğunu öğrendikleri gibi meslekleri için gerekli olan son teknoloji cihazların kullanımını da öğrenmektedirler. Ayrıca Fikret Bey ve değerli eşi Meryem Hanım mesleklerinin gereği olan tüm konular ile tüm ustalık bilgilerini, öğrencilerle paylaşmakta, her insana nasip olmayacak olan deneyimlerini aktarmaktadırlar.

 Sektöre kalifiye eleman olarak yetiştirilen Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; okulu bitirdikten sonra da bir meslek sahibi olarak iş hayatına atılacaklar geleceklerini garanti altına alacaklardır.

 Değişim Kuaför Salonu ile Korkuteli Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında yapılan protokol Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Okul Protokolleri sayfasında da yayınlanarak, sektör ile protokol imzalayacak olan diğer Meslek Liselerine ışık tutacaktır” dedi.

 
 

 

 

 

Trafik Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor
Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğ...
12.05.2018 (0)
MESEM’in Yıl Sonu Sergisi Yoğun İlgi Gördü
Mesude -Erol Memioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştiril...
12.05.2018 (0)
Yeşilyayla’da sürü yönetimi kursu açılacak
Korkuteli Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitimi Merkezi ikinci dönem kursları için hazı...
26.01.2018 (0)
Gençlerden Cumhuriyetin 100. Yılına Mektup
Gençlik ve Spor Bakanlığı, ‘Gençlerden Geleceğe Mektup’ yarışması düzenliyor. Cu...
26.01.2018 (0)
“Yarın Sizdeyiz Projesi' Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Cumhuriyet Ortaokulu, “Yarın sizdeyiz Projesi” kapsamında Yalçın Tan Erdoğan ve ...
19.01.2018 (0)
9 Bin 680 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşayacak
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminde bugün sona eriyor, İlçemizde 48...
19.01.2018 (0)
Elmalı MYO’dan Teknokente “UniKanal” Projesi
Elmalı Meslek Yüksekokulu’ndan Öğ. Gör. Hüseyin Duran tarafından Antalya Teknoke...
19.01.2018 (0)
MYO Emniyet ve Jandarma İle Bahar Dönemi Faaliyetl
Elmalı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Halil Demir, Müdür Yardımcıları H...
12.01.2018 (0)
“Nene Hatun’dan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü
Korkuteli Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Değişim Kuaför Salonu A...
12.01.2018 (0)
Hayırseverler Halk Eğitimde
Halk Eğitim Merkezini yaptıran Sevim-Cevat Soyiç çiftinin kızı Sema ve damadı Er...
10.01.2018 (0)